Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ennek mi lehet az oka?

Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Az mitől lehet, hogy az általàban könnyűnek mondott angolt, nem tudom megtanulni (hamar elfelejtem, amit tanultam), de a nehéznek mondott latint (Római birodalom hivatalos nyelve), nagyon könnyen tanulom (nyelvtant is), és meg is marad a fejemben?

2015. szept. 25. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Dobaloznak itt azzal, hogy az angol konnyu. Egy idegen nyelvet megtanulni, hogy folyekonyan beszeld, soha nem konnyu, barmelyik legyen az. Tobb ev kell hozza, lehetoleg az adott nyelvteruleten. Akik azt mondjak, hogy konnyu, azok kb. az "oh, yeah" szinten vannak.

A latin talan jobban erdekel, erdekesebbnek tartod.

2015. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valóban érthetetlen, már csak azért is, mert van egy csomó azonosság nyelvtanban is, ami a szókincset illeti, az meg aztán az angol ősi szász szavaitól eltekintve tökéletesen ugyanaz... Itt van pár latin ige egy csomó latin előzékkel:

aggress congress degress egress ingress progress transgress

ascribe conscribe describe exscribe inscribe proscribe rescribe subscribe transcribe

conclude exclude include reclude seclude

2015. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
...mármint angol latin ige...
2015. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!