Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc vagy BME legyen?

Telc vagy BME legyen?

Figyelt kérdés
Az EuroExam-on angol B2-n megbuktam,és különböző okok miatt nem akarok oda visszamenni vizsgázni.Anno a németem a Telcen elsőre sikerült,de hallottam,hogy angolból másmilyen.Melyikre menjek,BME-re,vagy Telcre?Beszédközpontú vagyok,nem nyelvtanos.A listening szokott még kevésbé menni,a writing eléggé témafüggő.Államilag elismert nyelvvizsgát szeretnék,a BME azt hiszem az.

2015. szept. 26. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

BME-n ahogy tudom pont a nyelvtanra mennek rá jobban. Telc-en is van 2 feladat nyelvtanból, de nincs belőle minimumpontszám. Illetve a Telc felépítése nagyon hasonlít a régi Euroexamre.

De én a helyedben meggondolnám az ECL-t is ha a nyelvtan nem fekszik annyira (ott csak szövegértés és levélírás van). Az a legbiztosabb ha minden nyelvvizsgaközponttól megcsinálod a mintafeladatokat, nem árt a gyakorlás.


Telc és a BME is államilag elismert.

2015. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
(és az ECL is államilag elismert)
2015. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm Telcre ment, nem olyan nagy angolos, de sikerült neki elsőre, azt mondta nem volt vészes egyáltalán.
2015. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem telc németem és angolom is van. Szerinte teljesíthető angolból is, ha tudsz angolul. Jobb lett mint a németem, pedig azt már sokkal régebb óta tanom :)

Amúgy én is megfontolnám a helyedben az ECL-t. Nézd meg a típusfeladatokat.

2015. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Merre laksz? Javaslom, hogy nézz utána a Dexam típusú nyelvvizsgának is, ez is egynyelvű, államilag elismert vizsga, és nincs benne se fordítás, se nyelvtani teszt. Ráadásul lehet választani, hogy humán vagy reál modult szeretnél, ami azt jelenti, hogy milyen témákat fedjenek le a vizsga szövegei (pl. szövegértés).


Csak az a bibi, hogy Pesten például nincsenek, de sok vidéki helyszínen igen, érdemes lenne utánanézni, én nagyon jókat hallottam róla.

2015. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sajnos én pesti vagyok
2015. szept. 26. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Ecl hallásértés rettenetes.


A bme és telc is jó. Nekem telc van. Teljesen korrekt vizsga volt.

2015. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A BME-n nem mennek rá a nyelvtanra, mert abban is van egynyelvű. Voltaképpen teljesen mindegy, hogy melyikre mész, mert ha eléred a B2 szintet, akkor bármelyiken átmész. Mik voltak azok a különböző okok?
2015. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!