Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme angol könyveket...

Van értelme angol könyveket olvasni, ha nem írom ki az ismeretlen szavakat?

Figyelt kérdés
Minden oldalon van jó néhány ismeretlen szó, bár a jelentésüket így is ki tudom következtetni, de ha egyszer látom, ér-e bármit? Hiszen nem jegyzem meg őket...
2015. szept. 27. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha szótanulás céljából olvasol, akkor így NINCS, és jó lenne, ha KIÍRNÁD!!!


Ennyire nehezedre esik?

2015. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szavakat így nem nagyon fogsz tanulni, de legalább megtanulsz beszélni. Az fantasztikus, hogy megtanulja valaki a szabályokat, de akkor minden szaván gondolkodnia kell, így meg aztomatikusan jön
2015. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előállott az a fura helyzet, hogy két, eléggé ellentmondó vélemény mindegyikének igaza is van és nincs is. :)

Szerintem elsősorban olvass, de másodsorban tudatosan is végezz munkát. Egy könyv olvasáskor nemcsak a szavak tanulhatóak, hanem csak jó belenézni az először találkozás alanyává váló nyelvtani, nyelvhasználati látványok mélyébe is, miért is van ez így, mikor van ez így...

Ha nem teszed hozzá a tudatos munkát, akkor is haladsz, csak éppen lassabban. Kissé kipoentírozva, 700 könyv elolvasása után tudni fogod azokat a szavakat, amelyeket 3 óra alatt megtanulnál.

De ez csak az én véleményem. :)

2015. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy bajom van az olvasás közben kiírogatással, az, hogy szar lesz tőle a könyv. Én azért olvasok, mert élvezem az olvasnivalót, ha 2mondatonkénk meg kéne állnom, mert nem értek egy szót akkor nem tudnám beleélni magam a könyvbe és elveszne a varázsa
2015. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyet is értek.

Csak... az "olvasás közben" az sajnos egy dolgozó embernél, mint aki én vagyok (mióta angolul olvasok), nagyon ritkán jelenti azt, hogy hétfőn délben elkezdem, és kedd hajnalra kiolvasom. Ha napi adagokban olvasok, mondjuk szégyenszemre akár két hétig, akkor úgyis megszakad...


Én mondjuk azt, ami a történet megértéséhez feltétlenül szükséges volt, csak kiszótáraztam heves olvasás közben is, ha szótár közelében voltam (ez még Gutenberg idejében volt). A heves olvasást úgyis megszakítja más is, hazajön valaki, oszt legalább vissza kell köszönni neki, be kell nyúlni a hűtőbe egy fél pulykáért, szomszéd kér három darab hatos anyát, stb.

2015. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én fejezetenként olvasom, és csak akkor ha tudom, hogy van időm egy teljes fejezetre, de azért az is más, hogy 40 oldalanként van két mondatonként szakítom meg az olvasást
2015. szept. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az extenzív olvasásnak is van értelme, ha nyelvet tanul az ember. Az Öt év - öt nyelv blog írt is erről egy cikket. Nem másolok be onnan semmit se ide, akit érdekel olvassa el.


A cikk webcíme: [link]

2015. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!