Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemen idegen nyelvet...

Egyetemen idegen nyelvet akarok majd tanulni. Ennek mi az "ára"?

Figyelt kérdés

ma tudtam meg hogy ha nyelvet szeretnék tanulni egyetemen akkor előtte kell egy felső fokú irodalom érettségi, van még valami feltétele annak hogy bejussak? Japán karra akarok majd menni, csak jó lenne tudni hogy milyen tantárgyakra "feküdjek majd rá"jobban.

Előre is köszönöm a segítségeket:)



2015. szept. 28. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Javaslom a felvi-hu-t. Amúgy ahogy elnézem nem kell emelt szintű érettségi, de a ponthatárokat elnézve erősen ajánlott legalább egy.

Amúgy nem szükséges pont magyarból, lehet választani, hogy a magyar vagy a történelmet vegyék figyelembe a pontszámításkor és e mellé kell valamilyen idegen nyelv.

2015. szept. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szándékomban van letenni a német felsőfokút még érettségi előtt de ezt már régebben eldöntöttem:)hát most hirtelen szimpatikus lett az irodalom, mert azt még mindig jobban megértem mint a történelmet.Köszönöm a válaszod.
2015. szept. 28. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
pedig a töri emelt 100* könyebb a magyarnl... oda csak akk menj ha tényleg nagyon vágod az irodalmat.
2015. szept. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Japán SZAKra (nem karra, mert az a bölcsészettudományi) járok, én angolból érettségiztem. Ha neked nagyon megy a magyar, emeltezz abból, de ha megy a nyelv, szerintem abból sokkal könnyebb letenni.
2015. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De akkor most azt írjátok hogy elég csak 1 tantárgyból felsőfokúzni? Ami vagy egy idegennyelv vagy történelem vagy irodalom?
2015. okt. 1. 15:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem felsőfokúzni, mert azt nyelvvizsgán teszed, hanem emeltezni, igen. Tehát emeltezhetsz magyarból, vagy töriből, vagy nyelvből, és elég csak az egyikből (de ha neked mondjuk nagyon megy a magyar és az angol, akkor érdemes mindkettőből, mert sok pontod lesz, és a későbbiekben sem kell arra gondolnod, hogy bakker, de jó lett volna akkor emeltezni ebből vagy abból. Néhány hónap alatt is rengeteget fogsz felejteni az érettségis anyagokból). Böngészd a felvi.hu-t, ott fent van minden infó a szakokról, felvételi követelményekről.
2015. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:)még a kérdésen kívül sok minden más másra is kaptam választ és ezért is hálás vagyok:)
2015. okt. 2. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!