Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használom a have been+ig...

Mikor használom a have been+ige "ing"es alakját?

Figyelt kérdés
Légyszi magyarázzátok el,mert nem értem meg sehogy. Keverem össze vissza, hogy mikor használom a have been-t meg a have+ige3mat.
2015. szept. 29. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A have bee+...ing a present perfect continuous, szó szerint lefordítva befejezett-folyamatos jelen. A have+3. a sima present perfect, befejezett jelen névrehallgat. így már rájuk tudsz keresni, részletesebben, mint ahogy én itt leírom.

A hosszabbik az folyamatos, tehát hosszabb cselekvés, a múltban kezdődött, a jelenig tart, de még folytatódhat is, és van valami következménye, pl I'm exhausted, I've been digging the garden all day: Kimerült vagyok, egész nap ástam (mostanáig, de lehet, hogy még folytatja). I've been waiting for you for an hour: már egy órája várlak. ez hosszú cselekvés, és még mindig tart, vagy épp most fejeződött meg, mer megjött az illető.

A sima present perfectnél inkább az eredmény a lényeg, a cselekvés rövid, pl I've bought a new coat: Vttem egy új kabátot, itt van, eg lehet nézni. De nem azt közli a mondat, hogy órák hosszat vásároltam, hanem hogy megvan az eredmény.

Előfordul ritkán, hogy mindkettőt lehet használni: I've been living here (working here) for 5 years, vagy I've lied (worked) here for 5 years. De az ilyen for-osoknál, since-eseknél jobban hangzik a folyamatos, ott mindig ki kell tenni az időhatározót.

2015. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Have/Has+ige 3. - Present Perfect


[link]


Have/Has benn +...ing - Present Perfect Continous


[link] -continuous

2015. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!