Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A fordítás fejleszti a nyelvtu...

A fordítás fejleszti a nyelvtudást?

Figyelt kérdés
Felsőfokú vizsgát szeretnék egy éven belül, és azon gondolkozom, hogy fejlesszem a tudásom. Nézegettem a Telegraph honlapját, vannak bőven nehéz és sok ismeretlen szót tartalmazó szövegek, amiben sok hasznos kifejezés lenne, de ha csak úgy kiírnám, öt perc alatt felejteném el :' ) Arra gondoltam, hogy esetleg lefordítok hetente egy-két cikket, mert akkor órákig ülök egy szöveg felett és jobban megragadnak a kifejezések, de van értelme ennek? Nem tudom, segít-e bármit a fordítgatás a nyelvtanulásban, viszont rengeteg idő...
2015. okt. 2. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Sokat segít. Jó módszer.
2015. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet úgy szavakat tanulni, hogy leülsz és bemagolod őket. Érdemes használni őket, és úgy megmarad. Fordíts, igen, és levelezz valakivel, aki hasonló célokat tűzött ki maga elé, esetleg skype-on beszélgess és próbáld használni ezeket a kifejezéseket. Így jobban megmaradnak az idegen szavak. Papírról nem érdemes magolni. SEmmit nem ér, főleg hosszú távon.
2015. okt. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat segít, tapasztalatból mondom.

Sokkal eredményesebb, mint pl. a sorozatok, filmek passzív nézése.

2015. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat lehet vele fejlődni.
2015. okt. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Is the spinning imporoving the toung knowledge?
2015. okt. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!