Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mely nyelvet lenne érdemes...

Mely nyelvet lenne érdemes beszélni, (alább felsoroltam a népszerűségi listát)?

Figyelt kérdés

Gondoltam gyűjtök valami adatot arról, hogy melyik nyelv mennyire népszerű jelenleg hazánkban, leginkább az érdekelne, hogy a 8. helyezéstől 31-ig melyeket lenne érdemes beszélni, mely az ami keresett lesz 2-5 éven belül még inkább, mint most a jelenlegi nyelvekhez képest a fontossága valamivel megnő, értékesebb lesz.

(Természetesen tudom, hogy angol-német-francia a legfontosabb, de ezekben nehéz feltörni, mert sokan beszélik és sokan beszélik nagyon jól, ezért gondolkodom el azon, hogy mely a kevésbé népszerű nyelv (8-31 között) amit érdemesebb lenne magas szinten elsajátítani a lent felsoroltak között, és esetleg keresett is lesz, keresettebb pár év múlva, mint most. Előre is köszi a válaszokat, véleményeket.



1. angol

2. német

3. eszperantó

4. francia

5. olasz

6. spanyol

7. cigány (lovári)

8. orosz

9. szlovák

10. latin

11. horvát

12. román

13. szerb

14. svéd

15. holland

16. japán

17. finn

18. török

19. görög

20. cigány (beás)

21. héber

22. arab

23. dán

24. ukrán

25. kínai

26. portugál

27. cseh

28. lengyel

29. szlovén

30. bolgár

31. norvég



2015. okt. 3. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az első hármat beszélem. Nem tudom hova tenni a brutálisan sok munkát, még úgy sem, hogy nem vagyok bennük kiemelkedő, inkább csak átlagosnak mondanám. Nem kell ehhez ógörögöt tanulnod. Az, hogy mennyire tudod eladni magad sokkal fontosabb, mint az, hogy melyiket beszéled ezek közül. Nekem ez a tapasztalatom.
2015. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ, nos igen, tényleg igaz :)

az nyilvánvaló, hogy nem érdemes ógörögöt tanulni, amíg az angol sem megy.

várok még véleményeket. de erre ment a zöld :) köszi

2015. okt. 3. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem, tudom, hogy milyen célból írtad ki ezt a kérdést, de érdemesebb lenne egy Google+ szavazást létrehoznod és megosztásokat kérned, meg berakni csoportokba, mert úgy jobban fel tudod majd mérni, hogy melyik nyelv mennyire népszerű.

Elárulom, hogy mind nagyon keresett már most is ha felsőfokon beszéled a nyelvet, önálló megélhetést is biztosíthat, ha az angol mellett bármelyik másikat is felsőfokon beszéled, és ebbe még a német is beletartozik, mert egyre kevesebben tanulják már azt a nyelvet is. Momentán a skandináv nyelvek illetve az arab, perzsa a legjobban keresettek és ezeket is fizetik meg a legjobban, illetve még az orosz fog nagyon feljönni.

2015. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod (ment a zöld), nagyon jól esett a lelkemnek az üzeneted, kicsit nekem úgy jött át, mintha bármit érdemes lenne beszélni :) egyébként épp az arabbal szemezek..

a kínai / japán / koreai-ról van valami vélemény?

Vagy hindi / tagalog? túlságos távol-keleti nyelvek?

2015. okt. 3. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!