Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az "IOSZIA" Duális Szakképzési...

Az "IOSZIA" Duális Szakképzési és Felnőttképzési Intézmény Korlátolt Felelősségű Társaságról milyen tapasztalataitok vannak? Érdemes angol tanfolyamra menni hozzájuk a Diplomamentő program keretei között?

Figyelt kérdés

2015. szept. 28. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Tanárfüggő, hogy kit kap az adott csoport. Nekünk pl. nem a legjobb volt, koncepció nélkül, egyikből részből a másikba csapva oktatott minket. Így utólag azt mondom, hogy nem mennék hozzájuk tanfolyamra, de nem tudom, hogy más nyelvsuliban milyen az oktatás és annak színvonala.....

Végül hova jelentkeztél? Benne vagy a programban?

2015. nov. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen benne vagyok a programban, de végül az Euró Nyelviskola mellett döntöttem, és egyelőre egész jónak tűnik. Neked sikerült a nyelvvizsgád?
2015. nov. 4. 17:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. :(
2015. nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jajj. :( De remélem még fogsz próbálkozni. Benne vagy még a határidőben?
2015. nov. 5. 23:15
 5/10 anonim ***** válasza:
December végéig van még egy vizsga, február végéig lehet bemutatni a bizonyítványt. Nem tudom még mit fogok tenni, mert ha elmegyek, akkor megint 30 ezer kuka rossz esetben, visszafizetni meg ugyanúgy kell... Nagyon megbántam, hogy belementem ebbe és részt vettem a programban. A többi csoporttársam is hasonló véleményen van. Mert tanultunk, foglalkoztunk vele, de nem sikerült a vizsga. Így ugyanolyan távolt vagyunk, hogy megkapjuk a diplománkat, mint eddig. Ha már így sincs vizsgám, akkor megmaradna majd 200 ezer, amit akár egy profi tanárra költhetnék felkészülés gyanánt. De így? áááá:( Nagyon elkeseredtem. Egy tanács, nem muszáj megfogadnod, gondold végig, hogy megéri e végigjárnod a tanfolyamot, mert így utólag sajnálom, hogy nem szálltunk még ki az elején...
2015. nov. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De miért kell mindenképp kifizetned? Nekünk 2016 december 31-ig elég megcsinálni, csak akkor kell kifizetnünk, ha addigra se lesz meg. Amúgy meg nem hiszem, hogy ki lehet szállni, ha már aláírtam a szerződést, vagy igen? Ja és a tanárunk nagyon jó fej, és jól is tanít, annyi csak a baj, hogy nagyon lassan haladunk. Elvileg a tanfolyam felére be kéne fejeznünk a könyvet, és a második felében csak nyelvvizsgafeladatokkal kellene foglalkoznunk, de ha így haladunk, épp hogy be fogjuk fejezni a könyvet a tanfolyam vége előtt, és lesz kb. néhány alkalom konkrét vizsgafeladatokat gyakorolni.
2015. nov. 9. 08:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk azért év végéig szól a határidő, mert év elején, februárban kezdtük a képzést, és az adott évben mikor véget ér (nekünk 2015) az év dec végéig kell bemutatnod a sikeres vizsgát. A ti tanfolyamotok jövőre ér véget, igaz?

Azért kell fizetni, mert a szerződésben benne van a feltételek között, a támogatási szerződésben. Kettőt kaptatok, a Felnőttképzési és a Támogatási. Annyira mi sem olvastuk el a kezdetekkor részletesen, mert nem is feltételeztük, hogy nem sikerülhet a vizsgánk. Bármikor kiszállhatsz, viszont akkor nyilván, időarányosan kell megtérítened a képzési költség 50%át. A mi tanfolyamunk tanmenete is elég meggondolatlan volt, és keveset készültünk specifikusan a vizsgára. Volt olyan kiegészítő könyv, szóbelihez, amiből pár oldalt vettünk csak át. Ti milyen könyvekből tanultok, készültök? A miénk az Eurocity, Oxfordi Angol Nyelvtan és Headway talking points voltak.

2015. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Továbbra sem értem miért kellene fizetned, ha még most decemberben megcsinálod, azt írtad még van egy lehetőséged, akkor azt mindenképp ki kell használnod. A másik: én elolvastam mindent, és nem volt ilyen, hogy időarányosan ki lehet szállni. A Headway-ből tanulunk mi is, de mi csak abból.
2015. nov. 9. 09:48
 9/10 anonim ***** válasza:
ja persze, csak akkor kell fizetni, ha nem sikerül. De amennyi az előző vizsga eredménye volt, kötve hiszem, hogy annyira feltudnám magam hozni, hogy sikerüljön.
2015. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!