Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Csehov novellák jók orosz...

A Csehov novellák jók orosz tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy olvasásra,szókincsfejlesztésre,vagy akár arra hogy az ismeretlen szavakat megtanuljam belőle.

Azért gondoltam ezekre mert ,mivel novellák,nem hosszúak.



2015. okt. 7. 23:15
 1/5 A kérdező kommentje:

De ha valaki ajánl más művet is,az is érdekel :)

Körülbelül egy gyenge középfokon vagyok:pontosabban,a nyelvtanomban vannak még hiányosságok,de sok mindent tudok már,a szókincsem az még fejlesztésre szorul de sok témáról már így is tudok beszélni,és ha valakivel (akár orosz anyanyelvűvel) beszélek,sok mindent értek és legtöbbször el is tudom mondani amit akarok.De még kell fejlesztenem magam.

2015. okt. 7. 23:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Régies. Ha valaki magyarul tanul, annak se Jókait kell olvasnia. Kortársat olvass.
2015. okt. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Erre nem nagyon gondoltam.

Ismersz valamit,ami kortárs,viszonylag könnyen olvasható és (főleg) nem hosszú?

Talán novelláknak örülnék a legjobban,valami elbeszéléseknek.Azért nem merek túlzottan hosszú műbe "belevágni",mert először hozzá szeretnék szokni az oroszul olvasáshoz,és az sem lenne jó ha tele lenne ismeretlen szavakkal.

2015. okt. 8. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tennék egy kísérletet Agatha Christie könyvekkel. Én németül olvasom őket, mivel azt a nyelvet tanulom. Biztos vagyok benne, hogy oroszra is lefordították őket.
2015. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Közben erre akadtam, ezek olyan rövidek, mint az Örkény egypercesek. [link]
2015. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!