Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tippek orosz tanuláshoz?

Tippek orosz tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, kinek mi vállt be? A ragozással van a legtöbb problémám.
2012. máj. 22. 21:41
 1/5 anonim válasza:
Nekem is az a leggyengébb pontom. Szerintem az jó ha tanulsz rövid példa mondatokat egy-egy esethez. Próbáld sokszor újra-újra tanulni így mindig jobban rögzül.
2012. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 PiciCsaj1400 ***** válasza:
92%

1.lépés:Igyál meg 1 üveg vodkát,

2.lépés:Keress egy oroszt.

3.lépés:Próbálj meg vele beszélni.

2012. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első: Igyekszem úgy tenni, remélem idővel gördülékenyebben fog menni!:)


Szellemeskedni próbáló második:

Hát szerencsére nekem nincsen szükségem ahhoz alkoholhoz, hogy megpróbáljak idegen nyelven társalogni, szomorú, ha neked csak akkor megy. Arról nem is beszélve, hogy nálunk csak silány utánzatai léteznek a vodkának, talán egy-két import cuccot leszámítva, rendeset csak kint fogsz inni.;)

2012. máj. 23. 12:08
 4/5 A kérdező kommentje:
alkoholra* pardon
2012. máj. 23. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:
A ragozást én úgy tanultam meg, hogy kis táblázatokba véletlenszerű szavakat írtam, azokat minden esetben végigragoztam. Legalábbis főneveknél ezt csináltam, mert lehet, hogy csak én vagyok ilyen csodagyerek, de nekem az igékkel semmi problémám nem volt sose (a névszókkal se, csak a végződéseket párszor el kellett ismételnem, hogy megmaradjanak). Nekem az igekötőkkel volt (és van) a legnagyobb bajom, rengeteg a hasonló szó aminek teljesen más jelentése van. Én ezeket ajánlom jól átnézni.
2012. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!