Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német múlt idő! Elmagyarázná...

Német múlt idő! Elmagyarázná nekem valaki?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy mikor van hat es mikor van ist, de ezeket hogy ragozzuk?

Vagy egyáltalán hogy ragozzuk a múlt idős igéket??

Nagyon sik vagyok nemetbol sajnos :/

Elore is koszonom a segitseget :)


2015. okt. 10. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, csak a második múlt érdekel. A 'hat' és az 'ist' a haben/sein igék ragozott alakjai, ugyanúgy ragozod, az igének pedig veszed a harmadik alakját, azt nem kell ragozni.


Egyébként az első múlt sem bonyolult, csak tudni kell hozzá az igé második alakját, majd ugyanúgy ragozod, mint a sima igéket: E/1-ben -e kerül a végére, E/2-ben -st, és így tovább.

2015. okt. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Huu.. hát koszonom :)
2015. okt. 11. 10:00
 3/3 anonim válasza:

Szóval úgy mint az angolban, minden igének 3 alakja van.

Jelen, múlt 1, múlt2 (a múlt 1 et 2. alaknak, a múlt 2t harmadik alaknak hívjuk, az egyszerűség kedvéért.

A németben vannak erős és gyenge igék. A Gyengéket szeretjük, mert az igető mindig kap egy "ge" előtagot és egy "t" utótagot. Kivételt képez, ha nem elválós igekötője van,akkor az ige nem kap ge előtagot. Ez igaz as erős igékre is.

Az erős igéknél sajnos mindet meg kell tanulni. Egy közös van bennük, mindegyik tőhangváltós.


+ a gyenge igék közé tartoznak az "ieren" végû igék is.

(Probieren, telefonieren, servieren, kontrolieren) ezek azon kivül, hogy jelentésük gyakran hasonló a magyar alakjáéval, nem kapnak "ge" előtagot, és mindegyik "hat" segédigével aáll.

(Elgépelésekért bocsi telóról írtam...)

2015. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!