Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nemet neveloket hogyan tanulja...

Nemet neveloket hogyan tanuljam meg?

Figyelt kérdés

Eddig angolt tanultam, de most elkezdtem melle a nemetet. Viszont itt a neveloket eleg gyakran keverem.

Van valami hatekony modszer hogy konnyen megtanuljam?

Mert holnapra fel van adva ket a/4-es oldal a konyvbol dogara...



2015. okt. 12. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ezt az oldalt néztem át, sokat segített a helyes taktika kialakításában. Nem a holnapi dogára fogja helyetted megoldani a jó jegyet, de a jövőben még hasznos lehet: [link]


Holnapra már csak a magolás maradt, sajnos.

2015. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Írd ki őket más színnel.

Pl. a der - kék

die - piros

das - sárga

így lehet, hogy jobban be fog ugrani.

2015. okt. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2015. okt. 12. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Van rá szabály, ami a legtöbb szóra vonatkozik. természetesen sok a kivétel, mint úgy általában a németben :D

de például ha egy szó ung-ra végződik (Übung) vagy pedig e betűre, azoknak a névelője mindig die.

ugyanúgy van szabály a der és a das névelőkre is, de a többit én se tudom fejből. szerintem a neten utána tudsz nézni

2015. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az -e végű főnevek nem mindig nőneműek. Azt hiszem a kétszótagú élőlényeket jelölők általában der névelővel állnak.

Pl.: der Affe=majom der Hase=nyúl stb. DE die Katze=macska

2015. okt. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

DIE a névelő, ha a szó vége:

-ung

-schaft

-tät

-heit

-keit

-ion

-tion


Der, ha a vége:

-er

-ler


Das:

-chen

-nis

-tun

-lein


Ezek akkor vannak, ha képzett a főnév, pl. egy igéből képezted: prüfen ->PrüfUNG -> DIE

2015. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

*előző vagyok


De mindig akad kivétel, ami erősíti a szabályt!

(Csak nehogy valaki belekössön)

2015. okt. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!