Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelvvizsgaközpontban is...

Két nyelvvizsgaközpontban is azt mondták ma, hogy az Origó sokkal könnyebb, mint a Telc, mindenki szinte arra jelentkezik annyira könnyű, elbizonytalanítottak teljesen, mert eddig a Telc-re akartam menni, de most nem tudom melyikre jelentkezzem?

Figyelt kérdés

Csak írásbelire megyek!


Azért ez a kettő,mert ezt a kettőt lehet csak letenni a városomban. Nem sokára el kell döntenem,hogy melyikre megyek, lejár a határidő. Tudom milyen feladatok vannak mindkettőn, csak én nem szeretem a fordítási feladatokat ami van az Origón, mert nem szoktam magamban lefordítani az angol szöveget ha hallom. Éltem kint Amerikában és ott berögződött,hogy nem fordítom le,csak egyszerűen értem amit hallok. Namost nem tudom,hogy az Origón mennyire magyarosra akarják,hogy írjak, mert nem tudom hogy menne.

Még ezt is megemlítettem nekik, de szerintük annyira könnyű az Origó,hogy azt gondolják arra menjek.


Vélemények, tapasztalatok?



2015. okt. 13. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
énis most agonizálok ezen és már csak pár napom van eldönteni, ha benne akarok lenni a következő körben. nekem a telc egynyelvű szimpibb, itthon is "átmentem" a vizsgán (letöltöttem próbafeladatot). origóban sokat kell fordítgatni.
2015. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egynyelvűek mindig könnyebbek, ha csak a TELCen van, akkor mindenképp azt javaslom.
2015. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha valóban úgy gondolod, hogy tudsz angolul, és nem csak egy papírt szeretnél lobogtatni, amit akárki megkap, hanem valódi angoltudást felmutatni, akkor nem kellene, hogy probléma legyen a nehezebb nyelvvizsga.
2015. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű a döntés. Csinálj meg az összes elérhető nyelvvizsga írásbelijét és utána döntsd el, hogy melyik a könnyebb számodra. Ha nyelvterületen éltél, akkor inkább azt tartom valószínűnek, hogy a kevésbé nyelvtanos vizsgák fognak jobban menni, vagyis az Origó tuti, hogy nehezebb lesz számodra. Ezenkívül én egynyelvű vizsgát tennék a helyedben, mert a közvetítés angolról magyarra, illetve fordítva tipikusan az a fordításos készség, ami neked kevésbé fog menni.


Amúgy a konkurencia az Origót javasolja??? Fura.

2015. okt. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, 5 évig éltem külföldön és hozzászoktam,hogy nem fordítom magamban az angolt, hanem csak értem, nem is tudtam sokszor hogy hangzik angolul. A nyelvtani rész nem a kedvencem, sokszor az amerikaiak nem is használták például a folyamatos múltat, csak 1 típusú múltat, szóval ebben nem vagyok olyan erős.
2015. okt. 13. 19:47
 6/9 anonim ***** válasza:

2 nyelvvizsgaközpontban? Ez nem stimmel, egy nyelvvizsgaközpont egy nyelvvizsgához tartozik, és nem fogja a másikat ajánlgatni.

Neked nem az origo való, nemcsak a fordítás és a szövegértés idétlen kétnyelvűsége, hanem a nyelvtani teszt miatt sem, akkor már inkább a telc. Ha tudod használni a nyelvet, akkor nem okozhat gondot.

2015. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem akkor,hogy a Telc-re megyek, nem akarom a hülye fordításokon elcsúszni, értem az angolt anélkül,hogy lefordítanám magyarra, mikor beszélnek hozzám és nézem a filmjeimet angolul akkor is értem, nem fordítom magyarra, soknak nincs is normális magyar megfelelője.
2015. okt. 13. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:
jaja, én is sorozatokból tanultam angolul, az origós nyelvtan teszten a pontok felét se értem el, de a telc vizsga meg jól sikerült.
2015. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miután német középfokon oda-vissza szivattak TELC-nél több ismerősömmel együtt, fel sem merült, hogy őket válasszam az angolnál.


Origot mondjuk pont nem ismerem, angolból euro-nál voltam és kimondottan szimpatikus volt. Arra az egy alkalomra esetleg meggondolhatod, hogy elutazol egy másik városba.

2015. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!