Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így is helyes? (angol) Present...

Így is helyes? (angol) Present Perfect vagy Simple Past?

Figyelt kérdés

Iskolában úgy tanították, hogyha az already, just, yet, never, ever, since, for, lately, recently időhatározók benne vannak a mondatban, akkor mindig Present Perfect.

Efelől van kivétel, például beszédben?

Ha azt szeretném mondani, hogy már megkérdeztem őket. Nem mondhatok csak annyit, hogy I already asked them.? Kell oda az a have is? Beszédben is?

Vagy I already knew that. (ezt láttam már többször) Használhatok already-t Simple Past-tal?



2015. okt. 14. 03:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem valami varázsszavak, nem azért van egyik, vagy másik igeidő, mert benne vannak ezek a szavak.

Arra figyelj, hogy a PP az egy jelenidő. Szóval, ha a jelenben fontos a dolog. Pl I've already asked them. - Már megkérdeztem, szóval rohadtul nem fogom MOST még egyszer.

Az I already knew that, az nekem elég fura :D Szerintem az csak simán I know that.

2015. okt. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Használhatod konkrétan ezek egy részévevel hétköznapi nyelvben, különösen az amerikaiak nem nagyon babrálnak a present perfecttel. Viszont a since-szel, for-ral ne.
2015. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

ha jól értem for+since ugyanúgy csak PP-ben

de pl already-t vagy just-ot használhatok Simple Past-ban

és akkor helyes így is a mondat, hogy I already asked them

2015. okt. 18. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben

I have already asked them.

de hogy az already nem mindig PP-el jár

They are already at school.

2015. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatsz az already mellett simple past-ot, ha nem akarsz precízen, britül szabálykövető lenni.
2015. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

I worked as a teacher for five years.

Múltra vonatkozó időtartamra is jó a "for", vigyázz!

2015. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!