Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebből megcsináltam 2 nyelvvizs...

Ebből megcsináltam 2 nyelvvizsgát, mind a kettő 70% körül van (+-1-2%). Így bizakodhatok?

Figyelt kérdés

Nov. 21-én megyek nyelvvizsgázni, most kezdem frissíteni az angol tudásomat. Intenzíven fogok angolozni a következő pár hétben, de gondoltam megnézem, hogy is állok..


Most 70%-ra írtam meg egymás után 2 db tesztet ebből a könyvből (TELC-re jelentkeztem): [link]



Reading 75%

Language elements 70-72%

Listening 60%


Levelet nyilván nem tudom ellenőrizni, szóval csak ezeket számoltam ki.


Az ilyen gyakorlókban könnyebb/nehezebb feladatok vannak?


2015. okt. 14. 23:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Kinek hogy sikerültek nyelvvizsga előtt bő 1 hónappal ezek a tesztek?
2015. okt. 14. 23:56
 2/4 anonim ***** válasza:

En szombaton megyek es hat a kedvemtol szokott fuggeni en irtam mar 88%-tol kezdve az 52%-ig...

De bizakodok mert egy osztalytarsam hat elegge borzaszto angolbol es neki mar van nyelvizsgaja...:):)

2015. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is akkor megyek.


Nekem is hasonlóan szokott sikeredni, bár a %-ot nem tudom. A tanár azt mondta, hogy mehetek írásbelizni. De ettől független én nálam is most kicsit intenzívebb lesz.


Nekem általában úgy szokott lenni, hogy a két feladat közül (ugye feladatrészenként két típus feladat van) az egyik max pontos szokott lenni max egy egy hibám. A másik feladat meg kb. a fele.

Bár a listeninget még nem gyakoroltam de attól félek kicsit. De az meg nekem kicsit lutri. Mármint vannak amiket tök jól hallok stb. De pl:. érettségin is kicsit megszívtam mert ilyen ázsiai akcentusú magnó volt és alig lehetett érteni. De pl:. mikor gyakoroltunk az érettségire nem egy olyan volt amit pl ki bírtam következtetni ill. háttér tudásom volt róla

2015. okt. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben leszel :)

Mi órán csináltunk nyelvvizsga feladatsorokat, szerintem valószínűleg ebből a könyvből, és nekem is hasonlóan sikerültek, talán kicsit jobban, de 85% körülinél sose értem el jobbat. A nyelvvizsgám meg 95%-os lett, el se akartam hinni :D Lehet csak mázlim volt egy könnyebb vizsgával (bár a szóbelin amilyen témákat kaptam úristen...), de szerintem könnyebbnek tűnt mint ezek a feladatsorok.

Mondjuk tényleg nem tudom milyen szinten állsz, de szóbelin ha beszélsz valamit ritkán buktatnak meg, ott hajlamosak 100%-ot adni mert hát nehéz pontozni hogy oké két nyelvtani hiba már csak 95... Szóval ugy nezem a listeningeddel együ elég jól átmehetsz a szóbelin. A levelet gyakorold sokat, szerintem azt is nehéz elrontani mert kb mindegyik ugyanolyan. A többi pontjaid pedig elég jók, szerintem meglesz. :)

2015. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!