Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet az angol kiejtéseme...

Hogy lehet az angol kiejtésemen javítani?

Figyelt kérdés
Van valami módszer, amivel otthon, egyedül is lehet eredményt elérni?
2015. okt. 20. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokat kell gyakorolni. Előaíür csak a hangokat. Színte minden hang eltér a magyartól, legyen az magánhangzó, mássalhangzó.


Különben ez az egyetlen könyv, ami a kiejtésben segít:

[link]

2015. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vaaagy mondjuk nem könyveket olvasgatsz, hanem hallgatod ahogy beszélnek azok akiknek jó a kiejtésük. Mondjuk youtubeon (ne zenéket!), filmekben, sorozatokban. Mostanatól mindent amit lehet csak angolul hallgass. Többet fog segíteni, mint a magolás.
2015. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, értem én a hallgatást, de ha én magam nem mondom ki a szót, akkor úgy mi értelme? A mássalhangzótorlódásokkal , th-kkal bajban vagyok (pl. "south station").
2015. okt. 20. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Van értelme, mert én se mondogattam külön a dolgokat, csak hallottam hogy kell és beidegződött.
2015. okt. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

1


Ezt ugye te se gondoltad komolyan,hogy egy sima könyv majd segít a kiejtésen csiszolni ? Hanganyagossal többre megy. Kérdező én alapjáraton angolul tanulom az angolt. :D ami nem világos annak utánanézek de mivel totál eltérő a magyartól az angol logikája ezért annyira nem kell rágörcsölni. És így a kiejtés is könnyebben megy. Keress angol anyanyelvű videókat zenéket filmeket. És néha állítsd meg,tekerd vissza hallgasd meg újra és isételd a szavakat amik nehezen mennek. Egy idő után szebb lesz a kiejtésed.

2015. okt. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!