Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon félek az angolóráktól....

Nagyon félek az angolóráktól. Mit tegyek? Hogyan javíthatnék a kiejtésemen?

Figyelt kérdés

5 éve tanulom az angolt (4.osztálytól) és nagyon rossz a kiejtésem. Az angol tanárom gyakran megalázott az egész osztály előtt,mert nagyon rosszul mondtam ki a szavakat. Már ott is rettegtem az angolóráktól,mert mindig kinevettek..(A szavak jelentését nagyjából tudom,a nyelvtani részével sincsenek nagy gondjaim,de a kiejtésem szörnyű)

Idén megyek középiskolába és már most sírhatnékom van ha elképzelek egy angolórát.. Nyáron sokat gyakoroltam,feliratosan néztem a filmeket, megnéztem rengeteg youtube videót,de semmit nem javult a kiejtésem. Mit tehetnék,hogy jobban menjen? Nem vagyok jó tanuló,szinte mindenből hármas vagyok,csak angolból lettem kettes. Nagyon félek,már most gyomorgörcsöm van..

14/L



2014. aug. 16. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg a fonetikus átírást, és utána figyelj oda jobban, hogy adják meg a szótárak a kiejtést: [link]
2014. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké.köszönöm,hogy írtál.:)
2014. aug. 16. 15:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük,nem lesz ugyanaz az angol tanár középben.:)


Mondanám,hogy angol anyanyelvűvel beszélj, akár személyesen is, de nem biztos,hogy megoldható. És persze biztos van közülük is olyan,aki kiröhögi a nem-anyanyelvűt és elküldi a nem-tudom-hova.


Talán skype-n valakivel.:)

2014. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy csak a kiejtéssel van problémád? A kiejtés miatt nem adnak kettest, pláne nem a dolgozatokra és röpdolgozatokra. Gyanítom, hogy szakközépiskolába mész, ott úgyis elölről kezditek az anyagot. Vedd meg a tankönyvhöz tartozó CD-t, ismételd a szövegeket mondatonként utánuk. Zeneszámokat is hallgathatsz a youtube-ról és énekelhetsz velük.
2014. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, hátha jó tanárt fogsz ki. Amúgy sem értem, miért kellett a kiejtés miatt bántani. Neki is 100%, hogy nem tökéletes a kiejtése, hacsak nem született angol nyelvterületen. Sajnos sok tanár nagyon ért hozzá, hogyan vegye el a diákok kedvét a tanulástól. :(
2014. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A dolgozatok jobbak lettek mindig,de hiába írtam 4es dogákat a nyelvtani részéből,ha szinte minden héten kaptam egy egyest a szóbeli feleleteimre.Néha azért is kaptam,ha szöveget olvastunk fel és sokat rontottam akkor beírt,mert sokszor azt hitte direkt csinálom..de később már a könyvbe lévő szövegek főlé odaírtam azoknak a szavaknak a kiejtését,amelyeket nem tudtam és akkor csak felolvastam.(de azokat szinte mindig megtudtam jegyezni,ha sokszor hallottam,csak 1-2 nap után ismét elfelejtettem.) Amúgy igazán megadhatta volna a hármast mert 2,6 ra álltam,csak azt mondta nem érdemlem meg..Meg amúgy se voltam a kedvence.

2014. aug. 16. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, biztosan jobb lesz a középsuliban.

Ha jó a tanár, semmi baj nem lesz.

Igazából nálunk az osztály is olyan, hogy ha valaki furcsábban mondja a szavakat, nevetnek, de nem szemét módon. Úgy, hogy már a másik is nevet csak. Mondjuk mi elég jó osztály vagyunk, kiállunk egymásért plusz az OF az angoltanár.

De amik említve lettek itt... Filmek, zenék, tanuló CD.. Ez mind jó.

Az én kiejtésem is szörnyű, de a tanárom ezt tudja is, nem is szokott felszólítani, max havi 1x :D

De a lényeg, légy magabiztos. Sok sikert!

2014. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi.:))
2014. aug. 17. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Középsuliban biztos más lesz, ne aggódj! :) Valószínűleg nincs túl jó nyelvérzéked, de emiatt ne keseregj. Szerintem beszéld meg őszintén az új angoltanároddal ezt a problémádat, meséld el neki, hogy mennyit próbálkoztál és miket csinált veled az előző tanárod, stb. Szóval az egészet, meg azt is, hogy ez mennyire zavar és mekkora félelmet kelt benned. Hidd el, hogy a tanár értékelni fogja az őszinteségedet és bizalmadat felé, és még segíteni is fog neked! :)
2014. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!