Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2.5 év alatt meg lehet tanulni...

2.5 év alatt meg lehet tanulni úgy egy nyelvet, hogy érettségire legyen belőle egy középfokú nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan szakon tanulok a gimnáziumban,ahol csak angol nyelvet tanulunk,de ezt már általános isk. 2.osztályától tanulom,így abból jövőre középfokúzok,de a főiskolára (Televíziós műsorkészítő szak)2 db nyelvből szükséges a B2-es középfokú nyelvvizsga.. 2.5 év alatt meg lehet tanulni egy nyelvet középszinten? Melyik nyelvet ajánljátok? Heti hány óra tanulás szükséges hozzá?
2015. okt. 26. 09:06
 1/6 anonim válasza:

1. Meg,de ez nyilván a nyelv és a diák függvénye is.

2. Ha csak darabra kell a nyelv azaz csak a papír megléte a fontos akkor: eszperantó vagy a lovari cigány,már ha elfogadják!

2015. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem érted a kérdésem....Nem a papír a lényeg..Jobban mondva az IS! Mivel kell,hogy legyen róla egy okirat,de olyan nyelvet szeretnék választani,amivel el IS lehet helyezkedni..Tehát beszélt nyelv,mondjuk annyira,mint a német és a francia,de mivel ezek tényleg nagyon nehéz nyelvek (hiába,hogy szívem szerin ezek közül választanék),és az idő szorít,ezért kellene valami közteset választani..Olaszon és a spanyolon gondolkodtam,mivel állítólag az angol mellé ideális. Várom a további válaszokat,és azt is,hogy melyik nyelviskolát ajánljátok?! Akaraterőm és kitartásom megvan,valamint nyelvérzékem is van.
2015. okt. 26. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, így elég necces, hogy középiskolába jársz, ott napról napra készülni kell, nemsokára az érettségi felkészülés és az érettségi is jön. Mellette nem könnyű nyelvtanárhoz, nyelviskolába járni. Gimiben sokan új nyelvből 4 év alatt el tudnak jutni a középfokúig, ott van 4 nyelvi óra, amellett legalább heti 2-3 óra otthoni tanulás. Vegyél heti 7 órát. Neked fele ennyi időd van, tegyük fel, hatékonyabb vagy, legyen heti 10 óra. Ennyi talán elég, ha nagyon jó nyelvérzéked van. A német nyelv szerintem elég nehéz, a francia könnyebb, az olasz annál is. Német nyelvterületen sok magyar dolgozik, a francia viszont világnyelv, talán azt éri meg a legjobban tanulni, általánosságban. Meg persze az oroszt és a kínait, de nálad ez nem játszik.
2015. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Angol után nekem az olasz jól ment. De nem választanék nyelviskolát, ha szorít az idő és biztosra akarok menni. Utazással és ottléttel együtt iszonyat sok idő elmegy, és vagy tudsz haladni a csoporttal, vagy nem. Időre leosztva olcsóbb és hatékonyabb a haladás szempontjából a magántanár, és ha skype-os fix tanárt választasz, akkor otthonról tudsz tanulni vele, akkor, amikor neked jó. Ennél jobb szerintem manapság nincs.
2015. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nyilván attól függ, hogy mik a képességeid. De szerintem 2,5 év alatt könnyen eljuthatsz a B2 szintre. Én németet tanultam általános iskolában, gimi előtt elkezdtem angolt tanulni és lassan a B2 szintre érek. (10.-es vagyok) Persze, most ez így más neked, hogy érettségire is készülnöd kell majd, tehát kevesebb időd lesz, de én biztatnálak, hogy kezdd el.
2015. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elkezdem..:)) Köszönöm a normális hozzászólásokat! Mentek a zöld kezek!
2015. okt. 26. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!