Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz esetleg japán tolmácskén...

Orosz esetleg japán tolmácsként milyenek a lehetőségek? Piacképesek ezek a szakok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
a japán biztos
2010. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, bármennyire is mondják, sok álláshírdetést néztem, de így, hogy tolmácsot keresnek még nem láttam. Egy cég úgy keres, hogy pl. könyvelő orosz nyelvű tudással, így egy nyelvvel önmagában nem sokat érsz.
2010. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyelvvel önmagában csak akkor tudsz pénzt keresni, ha több nyelvet tudsz és nehezeket. Mondjuk japánt _és_ oroszt is magas szinten (tolmács szinten).


De általában az a helyzet, hogy érdemes valami normális szakmát tanulni. Ha amellett tudsz valamilyen ritkább nyelvet, az nagyon megnöveli a lehetőségeidet.


Amúgy az orosz és a japán is piacképes, de a japán mérhetetlenül nehezebb az orosznál.

2010. márc. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen:)
2010. márc. 21. 08:00
 5/5 anonim ***** válasza:
japán mellé általában az angolt kérik.
2010. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!