Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok angolul...

Miért nem tudok angolul beszélni? Más is leblokkol?

Figyelt kérdés

B2 irásbelit 1 éve megszereztem, azóta "készülök" a szóbeli részére. Egyszerúen nem megy az angol beszéd, leblokkolok, vagy nem tudom, mi játszódik le az agymban... Szókincsem van, az olvasott és hallott szöveget jól értem.


Amikor egy témajavaslatnál elolvasom a megoldás mondatokat, mindig arra döbbenek rá, hogy ilyen egyszerű mondatok nekem miért nem jutnak eszembe. Talán túlbonyolitom?


Anno középiskolában sosem beszéltünk, csak állandóan irásbeli feladatmegoldás volt.


Aki hasonló (volt), hogy csinálja? Hogy jutottatok ezen túl?


N21


2015. okt. 30. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vizsga alatt jobban megy? Próbáld meg minél több olyan szituációba hozni magad. És próbáld meg túl tenni magad rajta.
2015. okt. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minél több hangos gyakorlás. Más csodamódszer nincs.
2015. okt. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem attól félsz csak, hogy esetleg a vizsgán valamit nem mondasz helyesen (legalábbis én ilyen vagyok), és ezért bonyolítasz túl mindent :) Beszélj sokat angolul a barátaiddal, esetleg próbáld meg, hogy 1-2 napig csak angolul beszélsz, az se baj, ha nem érti mindenki ,amit mondasz. :D A vizsga ideje alatt pedig legyen valami a kezedben, amin levezetheted a feszültséget (pl. egy ceruza, amit el is törhetsz ) , csak ne szórakozz vele túl hangosan, ne vegyék észre. :)
2015. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondd ki hangosan, hogy megszokjad.
2015. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, gyakran leblokkolnak.
2015. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!