Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Panaszlevélben ez a kifejezés...

Panaszlevélben ez a kifejezés használata a nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

,, I am sure you will wish to look into this and find out what happened. "

Ezt a mondatot használhatom a panaszlevél lezárásaként, közvetlenül a Yours sincerely v. Yours faithfuly előtt? Mintegy "utolsó bekezdésként"?

Előre is hálásan köszönöm!!!



2015. okt. 30. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd le magyarul, hogy konkrétan mit akarsz ezzel, mert nekem nem tűnik helyesnek a mondat, legalábbis nagyon hunglish.
2015. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval leírom hogy Dear Sir/Madam,

--- ide leírom hogy mi volt a bajom, pl. hogy elromlott a légkondi, nem volt vegetáriánus kaja, stb. stb-

Aztán írnám ezt a mondatot, amivel voltaképpen lezárni szeretném a levelet, kifejezni, hogy na ezek voltak a panaszaim, remélem találtok rá megoldást, aztán pedig a Yours faithfully és végül a nevem.

A kifejezést egyébként a netről szedtem, szóval nem az én kreálmányom. :D

Remélem érhető voltam, csak kicsit be vagyok zsongva a holnapi vizsga miatt, azért is írtam még ezt ki gyorsan. :D

2015. okt. 30. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég jónak tűnik.
2015. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fenti mondat szerintem inkább valamilyen eseményre referál "find out what happened".

Ha vega kaja hiányát kifogásolod, akkor inkább fejezném be azzal, hogy Could I please ask you to look into these matters? I look forward to hearing from you.

2015. okt. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az csak egy példa volt, de ez is nagyon jó, amit te írtál, úgyhogy valószínűleg akkor használom inkább azt. :D Nagyon szépen köszönöm a választ:)
2015. okt. 30. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!