Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosként könnyű németet...

Angolosként könnyű németet tanulni?

Figyelt kérdés

Komolyabban 3 éve kezdtem el foglalkozni angollal, remélhetőleg meg lesz a középfokú nyelvvizsgám is (szóbeli megvan)


Nagyon eltér a két nyelv? Nagyon szokatlan lenne, ha elkezdeném? Nehéz lenne, ha mint angolos elkezdeném? Keverném?



2015. nov. 3. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A két nyelv eléggé hasonlít, én németül tudok, és az angolt németen kereszül tanulom, mert a szavakat úgy sokkal könnyebb megjegyezni, illetve a nyelvtan alaprendszere is hasonló.


De az eltérés is nagy, igazán összekeverni nem lehet - kivéve néhány szónál, amit ugyanúgy irnak de másként ejtenek ki -,de ez csak gyakorlás kérdése.


Maga a nyelvtan azonban más, angol után a német azért nehezebb, mert a németben nagyon kötött a mondatokban a szórend, a szavakat a névelövel együtt javasolt megtanulni, mert kell tudni a ragozásokhoz, szóval a német részben bonyolultabb.


A németnél viszont a kiejtés könnyebb, mert a magyarra eléggé hasonlít, csak pár dolog van, amit másként mondanak.


Szóval eleinte elég szokatlan, de keverni nem lehet öket, viszont aránylag sok munkát igényel, mire eljutsz valameddig.

2015. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem különösebben segít.
2015. nov. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem könnyebb. Szinte semmi köze a két nyelvnek egymáshoz.
2015. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

3-as:

sok szó egyezik, hasonló, vagy ugyan úgy írják le, de máshogy ejtik, nem beszélve arról hogy egy nyelvcsaládban vannak. Szerintem ezek némileg megkönnyíthetik


1.

Szoktam hallani, hogy ez a der,die, das stb. nagyon megnehezíti az egészet. Ennek nincs semmi szabálya?

2015. nov. 3. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem ezek némileg megkönnyíthetik "


- Szóval gyakorlatilag feleslegesen tetted fel a kérdést, mert nem érdekel azok véleménye, akik ellent mondanak.

2015. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg van néhány szabály, de rengeteg kivétel is.


A legegyszerübb a szavakat mindjárt névelövel tanulni meg - így sem nehezebba tanulás éa utána mindig a névelövel együtt van a fejedben.


Annyira nem nehéz, mint aminek tünik, de igen fontos. Egy idö után már érezni is lehet, nekem nem megy, muszáj volt megtanulni.

2015. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem felesleges a kérdés. Azt én is tudom, hogy némileg hasonló, ezért inkább ennek a mértékére vagyok kíváncsi, hogy mennyire tér el.

Köszönöm utolsó

2015. nov. 4. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!