Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném az...

Hogyan fejleszthetném az angol tudásomat jobban, vagy javíthatnám ki néhány berögzült hibámat?

Figyelt kérdés

Egy külföldi honlapon jelentkeznék amatőr fordítónak (igaz, első sorban angolról magyarra), de néhány nyelvtudás-teszt után kissé elbizonytalanodtam.


12 évig tanultam (össze-vissza) magán- és iskolai úton angolul, középfokú nyelvvizsgám van, emelt szintű érettségim is volt belőle, napi szinten beszélek angolul külföldiekkel, de a bonyolultabb mondatszerkezetek, valamint az indirect speech (függő beszdéd) terén úgy tűnik, vannak hiányosságaim. Persze, az utóbbit akár nyelvkönyvből is meg lehet tanulni, de összességében hogyan lehet hatékonyan fejlődni, illetve felsőfokon tartani/felsőfokig fejleszteni a nyelvtudást? Olvassak többet? A nyelvkönyvek erőltetésének az indirect speechen (és más gyengébb elméleti tudásomon) kívül nem látom értelmét, hiszen régen nem szabályokat zongorázok végig a fejemben, hanem folyékonyan beszélek.


Elismerem, hogy régebben, amikor több regényt olvastam angolul, addig határozottan szélesebb volt a szókincsem, és a fogalmazási készségem is jobb volt, ezt novellaírásban igyekszem/igyekeztem alkalmazni, de manapság sem időm, sem kedvemre való regényt nem nagyon találok.


Tudtok tippeket, tanácsokat adni, hogy miképp fejlődhetnék, és javíthatnám ki az esetleges, berögzült hibáimat?



2015. nov. 8. 02:40
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyébként, lehet, hogy semmitmondó, de itt a teszt eredménye, ami elbizonytalanított:


Sentence Structure 40%

Prepositional Phrases 67%

Verbs and Verb Tenses 86%

Indirect Speech 33%

Articles and Conjunctions 100%

Pronouns 100%

Adjectives and Adverbs 83%

Word Order 100%

Punctuation 67%

2015. nov. 8. 02:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad már saját magadnak a kérdést: olvass többet. Nekem az angolom akkor fejlődött igazán, amikor elkezdtem angol szinkronnal nézni a filmeket, sorozatok + elkezdtem angolul olvasni a képregényegéket/mangákat. Pluszba kérheted még, hogy a külföldiek akikkel beszélsz segítsenek a tanulásban.
2015. nov. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
63%
En ugy tanultam az idegen nyelvet hogy olvastam es videokat, filmeket neztem akar feliratosat. Persze az alapok megszerezese utan. Egyebkent sok segitseg ha van valaki akihez lehet beszelni, nekem szerencsere vannak barataim es tudom gyakorolni es nem felejtem. Es ahogy latod magyar forumokat hasznalok szinten, ezert tanulhatom hogy epitsek fel mondatokat, es mukodo lenne neked is angol forumokon. (En magyarul tanultam meg, 2.5 eve nem tudtam magyarul csak nehany szot).
2015. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszeru, olvass tobbet! Nem tudom neked mik jonnek be, de akarmit csinalsz is, osszekapcsolhatod az angolozassal. Ha TV-t nezel, van angol hang/felirat, filmnel ugyanez. Olvasas kozben nem tudsz mast csinalni, de pl. audiobook hallgatas kozben igen! Dawkins 4 audiobookjan vagyok tul, es megszamlalhatatlan mindenfele podcaston (mikozben maszkalok a varosban, rajtam van a fulhallgato, es mostanaban zene helyett ilyeneket hallgatok). Ha a szamitogepen csinalok valamit, kozben szinten menni szokott valami podcast vagy egyeb szoveg.

Egyenkent merre van ez a teszt? Kivancsiva tettel.


Amy: nagyon jol beszelsz, foleg 2,5 ev tanulas utan. Gratulalok!

(egyebkent pont a GyK nem a legjobb ha magyarul tanulsz, borzalmasan irnak egyesek)

2015. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A teszt egyébként az Upworkön ( [link] ) volt, ahol szabadúszó fordítókat keresnek különböző munkákra. Jelentkezhetsz te is fordítónak, vagy pedig ha van fordíttatni valód, találhatsz rá viszonylag jó áron amatőr vagy haladóbb fordítókat.

2015. nov. 10. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!