Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes belekezdeni egyszerre...

Érdemes belekezdeni egyszerre több nyelvbe is, vagy csak keverni fogom őket?

Figyelt kérdés
Szeretnék több nyelvet is tanulni, most szeptembertől. Az angolba kezdenék bele (németes vagyok!), a franciába, és az olaszba. Ez a három nyelv érdekel is, és úgy vettem észre, hogy van a nyelvtanuláshoz tehetségem (például németül sokkal jobban tudok, mint az osztálytársaim, és angolul is tudok valamennyire, pedig soha sem tanultam.) 14 éves vagyok, most megyek nyolcadikba.

2015. aug. 22. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Egyszerre négy nyelvet tanulni feljesen felesleges, sőt még a hármat is. A német mellett kezdd el most az angolt, és ha már van egy jó erős alapod, csak akkor gondolkozz el a francián/olaszon.
2015. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Hát, én egyszerre ennél több nyelvet is tanulok már jó ideje (nem azért, mert azt hittem, hogy ez így hasznos lesz majd nekem, hanem csak mert szeretem).

Miért ne próbálhatnád meg, kezdd el, ha bírod, és tetszik, folytatod. Ha valamelyik nyelv annyira nem jön be, azt ejted :)

Amúgy valóban hasznosabb lehet, ha mondjuk 2 idegen nyelvet tudsz igen jól (főként beszéd legyen jó, hogy tudj élőszóban kommunikálni), mint hogyha 4-5 nyelven, de csak alacsonyabb szinten.

Viszont ha mondjuk nyelvészettel szeretnél foglalkozni később, vagy történelemmel, vagy szeretsz mindenfélét olvasgatni, akkor hasznos lesz, ha 6-7 nyelvhez is konyítasz valamit. Pár év múlva úgyis kialakul, hogy mit szeretnél majd dolgozni.

2015. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Ja amúgy meg, tényleg néha keveri az ember a nyelveket, ha többet is tanul egyszerre, de valójában a nyelvek húzzák is egymást, minél több nyelvet tanulsz, annál könnyebb lesz elkezdeni a következőt. Tehát, segítik is egymást a tanulásban.
2015. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Angol, német és vagy olasz vagy francia, ugyanis mindkettő latin nyelv és előfordulhat, hogy keverni fogod. Az egyiket halaszd későbbre, könnyebben is fog menni, hamár a másikat valamennyire megtanultad.
2015. szept. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!