Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a BME angol...

Mi a véleményetek a BME angol középfokú B2 nyelv vizsgáról? Megéri e előtte elmenni próba nyelv vizsgára?

Figyelt kérdés

Nem találtam benne vocabulary és grammar részt, aminek örülök, pontosan hány részből áll ( writing, listening, reading ?)


Válaszotokat előre is köszönöm.



2015. nov. 10. 08:07
 1/3 anonim válasza:
100%

Nemreg tettem le, az irasbelihez vedd meg a BME nyelvvizsga konyvet, pontosan olyan feladatot fogsz kapni, ha azt vegigcsinalod, nem erhet semmi meglepetes. Abszolut semmi. Tokeletesen ugyanazok a feladatok, ugyanaz a sorrend, minden ugyanaz.


A szobeli az szivas kicsit, a szobeli altalaban szivas ha nem tudod pontosan mire szamithatsz es en nem tudtam marpedig olyan konyvet en nem tudok ahol a BME szobelirol pontosan szo esik. En azt hallottam hogy a ynelvvizsga elso resze mindig kotetlen elbeszelgetes, oldja a feszultseget stb stb altalanos temakrol. A BME szobeli nem ilyen, azonnal kapsz 2 temakort, amibol valaszthatsz es arrol kell beszelned, de ugy, hogy a sajat eleteddel kapcsolatban. Nekem pl. a kornyezetvedelem meg a vasarlasi szokasok voltak, en a vasarlast valasztottam es akkor ott a sajat vasarlasi szokasaimrol kellett beszelni es amikor elakadtam kerdeztek olyat, hogy szoktam a neten vasarolni, mi a velemenyem a bankkartyas vasarlasrol stb. En arra szamitottam hogy bemutatkozom, honnan jottem, ki vagyok, ilyen altalanso konnyu cucc de nem, itt rogton temairanyos mar az elso resz is, nincs semmifele elbeszelgetes.


A masodik resz az megint egy temarol beszelni de itt mar altalanosan nem a sajat elmenyeiddel kapcoslatban.


A harmadik a legkonnyebb az szituacios beszelgetes.


Tehat en azt mondom az irasbeli nagyon konnyu, es be lehet gyakorolni a vegtelensegig, beleertve a magnohallgatast (az papiron a szobeli resze a konyvhoz van hanganyag es teszt feladatsor), de maga a konkret szobeli az bar meglett elsore de jobban szerettem volna tudni, hogy mukodik elore, mert igy igen szarul ereztem magam rajta.


De az elso lepes vedd meg a NAGY BME Nyelvvizsgakonyv B2 c. konyvet, abbol a vizsga 3/4 reszet ugy be lehet gyakorolni, hogy kisujjbol fog menni. A maradek 1/4 elbeszelgetesre meg inkabb csak altalanossagban lehet keszulni.

2015. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ!
2015. nov. 12. 09:51
 3/3 a_l válasza:
100%

Pár évvel ezelőtt tettem le, a győri vizsgaközpontban. Az írásbelire fel lehet készülni az erre szolgáló könyvből. A szóbeli nálam úgy történt, hogy első körben a hobbi témakörből tettek fel kérdéseket, majd a szituáció következett és végül két két közül választhattam, egyfajta önálló témakifejtésként beszéltem róla (egészség-betegség téma), nem képleírásként. 4-5 mondatott mondtam, ezután kaptam egy kérdést, és ennyi volt a szóbeli. Nagyon kedvesek voltak.

Az írásbelin számomra a teszt volt nehéz.

2015. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!