Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul tanulok. Az esetek...

Oroszul tanulok. Az esetek végződéseit hogy tanuljátok?

Figyelt kérdés
És tudjátok úgy is, hogy pl. eszközeset, hímnem, keménytövű, végződése: xy? Vagy úgy, hogy egy szót végig tudtok mondani esetenként? Én még mindig gondolkozok a végződéseken, ok, az alany, tárgy, birtokos, elöljárós nem rendhagyók nagyjából mennek, de a rendhagyók szinte egyáltalán nem. :(

2015. nov. 13. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Törődj bele, ez van, és gyakorolj sokat. Van az eto nada znátty, jó gyakorlókönyv, erre is. Meg a nten is vannak nézz utána. Nekem kb egy évbe tellett mire készségszinten használni tudtam ezeket. Gyakorolj, olvass aztán majd menni fog.
2015. nov. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én csak most fogom kezdeni.Megkérdezhetem,hogy miből tanulsz?illetve,hogy nyelvvizsga a célod?Mennyi ideje tanulod?
2015. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én a sag za sagont javaslom, ebből tanultam. Az eto nado znatty nevű nem szimpatikus a számomra, a kulcs pedig túl könnyű, minimális olvasmány van benne, kevés a szószedet. A pons is jó szerintem, a sag za után használtam. Lassan haladok, mert egyedül tanulok, egy fél évig jártam tanfolyamra, de nem mentünk tovább, mert egyedül maradtam. :( A magán tanárt nem próbáltam, mert egyedül tanulni nincs motiváció a tanárnál. Így egyedül tanulok, de így nem olyan eredményes, a szóbeli része egyáltalán nem megy. Igen, nyelvvizsga lenne jó a nyelvismeret mellett.
2015. nov. 13. 19:06
 4/4 anonim válasza:

[link]


én ebből tanulok és nagyon jó könyv

2016. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!