Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lenne célszerű elkezden...

Hogyan lenne célszerű elkezdenem japánul tanulni itthon?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném,hogy az anyagi helyzetemből adódóan nincs lehetőségem tanárt fogadni,így kérlek titeket,ezt ne ajánljátok.Ellenben bizonyos okok miatt eléggé fontos lenne megtanulnom a nyelvet.

Nem igazán tudom,hogy merre induljak el,vagy hogyan haladjak.Tehát szívesen fogadom a segítséget ezzel kapcsolatban,valamint ha ismertek hasznos és bevált oldalakat,akkor linkeknek is örülnék.Tapasztalatokat is megoszthat,aki szeretne.



2015. nov. 16. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Célszerű, ha kezdésnek legalább a hiragana írást megtanulod, jobban fogod érteni a példákat.

[link]

2015. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a hiraganák és a katakanák megtanulásával. Az én tapasztalatom ezzel: kockás füzet, nagy négyzetesre rajzoltam át, és ceruzával írtam le először őket. Minden nap, mikor volt 5 perc üresjárat, leírtam ami eszembe jutott (akár 1 kanát többször is), és csak este javítottam ki.

Ezután kezdtem a nyelvtannal:

[link]

https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A

[link]

A szavakat úgy próbáltam memorizálni, hogy csomó zenét megpróbáltam lefordítani,

[link] (ha az animék zenéi nem elegendőek, itt bőven van választék).

Viszont a társalgási szint így nem fejlődik, ahhoz kell keresni valakit, akivel gyakorolhattok. Tapasztalat: sajnos én elég sokáig kerestem ilyen személyt, mire rájöttem, hogy (ha nincs ismerős, aki hasonlóképp meg akar tanulni, vagy már tud japánul, akkor) esélytelen.

Ekkor jött a lehetőség, Hato Aoi vállal skype-on is magánórákat, és a vele való 7 órán tovább jutottam, mint egyedül az 1 év alatt.

A tanácsom az, hogy egyedül elég sokáig eljuthatsz egyedül az alapokkal, de később ketten kelletek hozzá. Nem ajánlom, hogy keress tanárt, de javaslom, hogy ne zárd ki azonnal.

Sok sikert! ^^,

2015. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!:))
2015. nov. 18. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!