Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet könnyen és gyorsan...

Hol lehet könnyen és gyorsan megtanulni németül?

Figyelt kérdés
Kb. jövő tavaszra kellene úgy felkészülnöm, hogy azért sok mindent megértsek.... Németből érettségiztem az hármas lett... De jó lenne nyelvvizsga. Középfokú aztán esetleg felsőfokú...

2015. nov. 20. 22:23
 1/4 anonim válasza:

Az kb azt jelenti, hogy nagyvonalúan számolva is fél éved van. A legjobb ha kiköltözöl német nyelvterületre.

Ha ez nem megy akkor nyelvtanfolyam, magántanár, sok-sok önerőből tanulásba fektetett energia, német könyvek, újságok, internetes oldalak olvasása, lehetőleg olyan témákról amelyeket magyarul is elolvasnál. Minden egyénfüggő.

2015. nov. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sidel ***** válasza:
100%

A kitartásodtól függ, hogy mennyi idő alatt milyen szintre tudsz jutni.

Német nyelvterület a legjobb, de egy anyanyelvi ismerős, barát, rokon is sokat lendít, ha németül beszéltek. Magántanár, tanfolyam, már skypeos kurzus is van sok. Vagy olyan játékkal játszol neten, ahol van skypeos kapcsolat és németek játszanak rajta. Aztán német könyv, újság, film... Utóbbi először német felirattal, német nyelven (semmiképpen se legyen magyar felirat, vagy nyelv), aztán német nyelv felirat nélkül. Nézz olyan filmeket először, amiket ismersz, szeretsz.

Fontos, hogy minden nap foglalkozz a nyelvvel és minél több féle módon. Ha hangosan olvasod a németet jobb, mint ha magadban. Oldogass feladatokat, amikhez van megoldásod, próbáld a nyelvtant is tanulni. Aztán szókincsfejlesztés. Képzelj el egy témakört, gyűjtsd össze hozzá a magyar szavakat, majd keresd meg német megfelelőjüket. Plakátold ki vele a lakást. Nekünk pl. pár évek óta az időjárással kapcsolatos szavak vannak a WC ajtón. Tanuljatok közösen, kérdezz ki ismerőst németből. Nekem szerintem többet segített az, amit öcsémtől kérdeztem ki, mint az, amit nekem kellett megtanulni. (Egyszer próbából meg is fordítottam... neki kellett német szavakat tanulni, de mondtam, hogy kérdezze ki ő tőlem... a végére ő jobban tudta. :))

Fontos, hogy a beszédet is gyakorold. Szókincshez még: az is jó, ha elképzelsz egy szituációt, amibe belekerülhetsz és németül próbálod elmondani, amit szeretnél. Rájössz, hogy mely szavakat nem tudod, aminek utána nézhetsz és újra megpróbálhatod kimagyarázni magad a szituációból.

Kezdetnek pl. Hogy kérdezed meg németül a metrón, hogy le szeretne-e ülni a helyedre egy idős néni? Vagy: Hogy mondod el az ellenőrnek, hogy van bérleted, csak ma otthon hagytad? Hogy igazítasz útba egy külföldi házaspárt, ha itt és itt ezt és ezt a helyet keresik? Hogy kéred meg anyukádat, hogy készítse el a kedvenc ételedet? Hogy mutatkozol be egy állásinterjún/egyetemen? Mit tudnál mondani a kedvenc könyvedről?

2015. nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nyelviskolában
2015. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!