Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől van ez? Hogyan lehetek...

Mitől van ez? Hogyan lehetek jobb, magasabb szinten?

Figyelt kérdés

Szóval angolból a tanárom szerint, aki külföldi, magyarul sem tud. Termêszetesen ìgy angolul mondta el a vèlemènyét, ami a kõvetkezõ, ês ên is ìgy vagyok vele:

A nyelvtan rêsze teljesen jól megy, ìrásban is jól megy, ezêrt is voltam 5õs gimiben. Most a tanárom ki is fejezte, hogy kõzèpfokû a tudásom, mert a kommunikációt kell gyakorolnom, merrt ûgy már kevèsbè jó. Azonban amit mondani akarok, îrásban teljesen jól kitudom fejezni, a fejemben is õsszeãllt a nyelvtani helyessègû, pontos mondat, mindig teljes kõrû kifejezèseket használnêk, viszont mire kimondanám, vagy dadogni kezdek:/ vagy nagyon halkan mondom, amit szintên êszre vett, meert mondta, hogy hangosabban mondjam, de akkor ûgy meg leblokkolok.

Ezenkîvül az õrãn levõ angol instrukciõkat, angol nyelvû filmet êrtem, ha angolul beszêlnek hozzám, azt is êrtem, angol zeneszõvegeket, cikkeket, angol kõnyveket is rõgtön megêrtem, mert napi szinten olvasok is.

Ha êlesben levõ kommunikációra kerûl a sor, akkor meg nem tudom kifejezni ami bennem van, vagy csak nehezen, sok szûnettel:S mitõl van ez? Hogyan javìthatok rajta?



2015. nov. 21. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló: van gyakorlatod abban, hogy megértsd írott és hallott szövegeket, mondatokat írj le. Abban nincs gyakorlatod, hogy beszélj. Ennyi. Nincs ebben semmi bonyolult.

A beszédet beszéddel lehet javítani.


Egyébként egy pillanatra azt hittem, Te sem vagy magyar, mert elég furcsán fogalmazol...

2015. nov. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Beszélj otthon a tükör előtt vagy családtaggal baráttal...

Mond ki hangosan mondatokat.

2015. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress egy ismerőst, akivel gyakorolhatsz. A gátlásokat kell lerombolni, és ez tényleg csak gyakorlással megy, de azzal elég hatékonyan. Az ember eleinte nem tudja, mit mondjon, de ez elmúlik. Ha esetleg elutazol külföldre, vállald magadra az intézkedést angolul.
2015. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, próbálok keresni valamilyen kedvező, külföldi lehetőséget. :)
2015. nov. 22. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlo a helyzet csak nekem minden amit csinalok elesben megy mert angol nyelvu suliba jarok. Ha otthon becsukod a szemed es elkepzeled h ott allsz az osztaly elott pl es egy prezentaciot kell csinalnod egy adott temarol akk azt hiszem erezni fogod a panik egy gyengebb valtozatat. Probalj meg ugy beszelni mintha ott lenne az aki elott am beszelned kell. Ha ez segit akk mikor elesben kell beszelned akk ne nezz arra akivel beszelsz (tudom udvariatlan) hanem nezz a falra v mashova :DD nekem mukodik, mert ha a falra nezek akk a fal nem fog ram bamulni de az emberek meg lehet h igen...

Egy kicsit elvontabb es elmeletibb tanacsom is van: sok ember tulgondolkodja h mit mondjon. Neha en is, de mikor egy olyan temarol van szo amit szeretek akk eszrevettem h ha beleelem magam es elkezdem magyarazni akk sokkal egyszerubb mert nem figyelek arra h mit mondok, h ramneznek e hanem csak arra koncentralok h bebizonyitsam es erthetoen elmagyarazzam amirol szo van

2015. nov. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!