Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 után mennyi idő,...

Angol B2 után mennyi idő, mire el lehet érni egy jó B2-es szintre németből?

Figyelt kérdés

Németet általánosban tanultam pár évig, de folyamatosan új tanárom volt, és nem volt túl nagy színvonalú az oktatás. Ennek ellenére az alapokat értem, a szókincsem sincs azért a béka segge alatt.


Amúgy 18 éves vagyok most. Kb. mennyi idő alatt tudnám fejleszteni magam B2-es szintre?


2015. nov. 21. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Minimum 1 év.
2015. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy angolul B2-es szinten beszélsz, semmit nem jelent és nem befolyásolja a németedet, mert angol után a német nehezebb, mint német után az angol.

Nem mindegy, mennyi energiát fudsz belefektetni a tanulásba, illetve, hogy milyen a tanárod és a nyelvérzéked.

Minimum 1 évet mondok én is, ha minden nap foglalkozol vele.

2015. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az hogy tudsz angolul segít, mivel a két nyelv valamennyire hasonlít egymáshoz. Így nem lehet megmondani, hogy mennyi idő alatt tudod megtanulni. Lehet 6 hónap meg 10 év is.
2015. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!