Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogya képezzük a német konjunk...

Hogya képezzük a német konjunktiv II-t?

Figyelt kérdés

Èn ùgy tanultam, hogy gyenge illetve vegyes igèk esetèben würden+infinitiv, hasznalatos,de bizonyos esetekben a prateritum alakot kell hasznalni,eros igeknel prateritum alak + e vegzodes.

Ugy tanultam,hogy osszetett mondatoknal az egyik ige prateritum a masik würde+ infinitiv alakban all,hogy ne halmozzuk a würdeket.

Ez alapjan:wenn er mich besuchte, würde ich aus dem Zimmer gehen. ( nèmet nyelvtankönyvből másolt)

Illetve pl..

Der Kontrolleur würde mich bestrafen, eenn ich ihm meine adresse sagte.

Wenn ich mit dem flugzeug nach london fuhre, würde ich viele zeit ersparen.


Azonban ma megkerdeztem egy nemet ismerosom,aki azt mondta ez mind helytelen es würde-vel kell mindent hasznalni,illetve belekeverte a konjunktiv I-t is.

Szoval most abszolut nem tudom,hogy mit hogy kell kepezni( tankonyv rs internet alapjan igy)

Eleve a konjunktiv I-t nem fuggo beszednel hasznaljuk?

Elore is köszönöm.



2015. nov. 25. 15:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!