Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez igaz lehet, vagy egyértelmű...

Ez igaz lehet, vagy egyértelműen propaganda fikció?

Figyelt kérdés
[link]
2010. márc. 21. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel akarják reklámozni az eszperantó tanfolyamot xD
2010. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy az angolhoz 2000 munkaóra kell, és az se valószínű, hogy az eszperantót az angol időráfordításának 10%-a alatt meg lehetne tanulni. Azt se értem, hogy miért kéne forintosítani azt az időt, amit az ember otthon saját maga nyelvtanulással tölt. Ebben a cikkben nyilván szándékosan rengeteg szám van, aminek az olvasók nem fognak utánaszámolgatni, így aztán azt mondanak, amit akarnak. Egy eszperantó soha nem lesz olyan gazdag és kifejező, mint egy élő nyelv.
2010. márc. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ilyenek alig van hatásuk, mert tudják, akik olvassák, hogy ez szépen szólva butaság. Az eszperantó, ha nem lenne elfogadott élő nyelv, akkor nem lenne igény a nyelvre.
2010. márc. 21. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:
A 2. mondatod nem valami világos, szerintem kicsit túl gyorsan írtad.
2010. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De hát megmondták: " Zamenhof lemondott arról, hogy ez őáltala kreált mesterséges nyelv, így már automatikusan élő nyelvnek számít" :)
2010. márc. 21. 17:01
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazad van:


Az eszperantóra, ha nem lenne elfogadott élő nyelv a felsőoktatásban, akkor nem lenne igény a nyelvre.

2010. márc. 21. 17:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Abban az értelemben élő, hogy nem halt ki, mint valami szanszkrit, de én élő nyelvnek olyat nevezek, amihez tartozik egy azt beszélő nép is. Nem minden egyetemen fogadják el a vizsgát.
2010. márc. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az angol egyáltalán nem "átlagos nehézségű" nyelv, hanem könnyű nyelv, kb. 500 munkaóra alatt meg lehet tanulni. Az eszperantót kb. 150-200 óra alatt. Tényleg könnyebb, de nem 90%-kal.


A cikkben több értelmes érv és tény is van, ugyanakkor nem tetszik ez a túlhajtott aktivizmus. Az eszpistáknak b kell látniuk, hogy az eszp sosem lesz népszerű, nem fog elterjedni.


Azt nem szeretem az eszpistákban, hogy a legtöbben szektatagként vagy hittérítőként próbálják győzködni az embereket. Ronda szokás. Az eszpista mozgalom tele van mindenféle furcsa csodabogarakkal.


Nekem szimpatikus az esperanto, szerintem zseniális nyelv, de nem hiszek benne, hogy a gyakorlatban valamikor értelme lesz, és nem értek egyet az efféle pumpolással sem. Az esperanto az szerintem egy hobby.

2010. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Egy eszperantó soha nem lesz olyan gazdag és kifejező, mint egy élő nyelv."


Az eszp rendkívül gazdag és kifejező, nem ez a baj vele, hanem az, hogy fölösleges. Mint ahogy elhangzott, hogy nincs olyan nép, amelynek ez a nyelve, ezért nem lesz ez a nyelv több soha egy játéknál.


Világnyelvnek pont megfelelőek az olyanok, mint az angol, vagy a francia, vagy a spanyol.

2010. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Az eszperantó egy semleges világnyelv, amit az emberiségnek találtak ki. De az emberiség sokkal inkább azoknak a nemzeteknek a nyelveit szereti beszélni, amely nemzeteknek hatalmuk van.

Eszperantó nép nincs, Eszperantóország sincs, de vannak anyanyelvi eszperantisták. A nyelv társasjáték, bár nem tudjuk, hány ember játszik benne. Én beszálltam.

Cxu vi komprenas min?

2010. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!