Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fejlesszem fel magam?

Hogy fejlesszem fel magam?

Figyelt kérdés

Nyelvi követelményvizsgára készülök. Sok kérdésem van ezzel kapcsolatban. Például, hogy tudnám magam szóbeliből fejleszteni? Ott is az segít, ha sokat beszélek és be fog magától rögzülni? De leginkább az íráskészség érdekelne. Ha nyelvtanból kell példákat csinálni, azokat jól megcsinálom. De mikor már levelet írok akkor egyeztetési hibáim vannak...stb. Ezt is csak sok írással lehet fejleszteni?


köszönöm a válaszokat


2015. dec. 2. 22:52
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Én azt csináltam, hogy megpróbáltam anyanyelvűekkel beszélni annyit, amennyit csak lehet, illetve pl angol filmeket nézni angol felirattal. Ami írásra még jó: megtanulni irodalmi szövegeket könyvekből. Jó a memóriának, és egy egy szófordulatot biztos tudsz majd használni...

És így is szótárazni... Rövid példamondatokat megtanulni, nem pedig csak magát a szavakat.

Remélem tudtam segíteni :)

Sok sikert!

2015. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Protein szelettel.


[link]

2015. dec. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt lehetőségem anyanyelvűekkel beszélni, ezért szimplán magammal beszéltem. :) És meglepő módon egész hatékony lett, nem kellett máshoz igazodnom, se időpontokhoz. Akár a buszon is csinálhatod a fejedben, de persze hangosan hatásosabb. Közben előjönnek, hogy milyen szavakat kéne megnézned a szótárban, hogy ki tudd fejezni magad, mennyire tudsz folyamatos lenni, mennyire használsz bő szókincset.

Persze ha van lehetőséged, minél több emberrel beszélj, az interneten is vannak efféle nyelvtanulós-beszélgetős honlapok :) Bár én még nem próbáltam..

2015. dec. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!