Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tippek nyelvtanulásra? Ti...

Tippek nyelvtanulásra? Ti hogy tanultok? Angolul kéne megtanulnom, de nagyon nehezen megy.

Figyelt kérdés

Számomra az angol nyelve nehéz, pedig muszáj lesz megtanulnom minimum középfokon. A szavakat nehezen tanulom, mindig kimennek a fejemből, és úgy az egészet könnyen elfelejtem.

Más nyelvekkel nincs gond, csak az angollal.



2015. dec. 3. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Pedig minden téren az angol a legkönnyebb.

Szóval a válasz:

Az a baj, hogy Te nem akarod. Csak egy nyűgnek érzed, és ez gátol a tanulásban.

Változtasd meg a hozzáállásod.

2015. dec. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézz sorozatokat, filmeket, angol nyelven, magyar felirattal. Közép suli alatt egyszer nem vettem elő az angolt hogy akkor tanuljunk, mégis jól megy. Órán figyeltem, de nagyrészt filmekből, játékokból, internetről tanultam.
2015. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az elmúlt 5 évben kamionos munkám alatt hobbiként tanultam angolul és németül,először csak osztrákban fuvaroztam fel-alá ,azt nehezebbnek tartom,de mivel azt 3 év alatt megtanultam szeirntem elég jól,így angolra tértem át.Azt vettem észre,hogy mivel tanultam és hasonló az egész,az angol már csak röpül,vagyis ha már más nyelven tanultál akkor könyebb sokkal.

Hidd el Entschuldigung-nál könnyebb a Sorry .

Vagy a Hospital jóval könnyebb,mint a krankenhaus.


Akkor megy ki a fejedből ,ha nem használod és csak hagyod,vagy mész tovább.

Abban a korban élsz ,ahol az angol ölel körül mindenhol.

Felmész netre,közvetítést,filmet,focimeccset bármit nézel angolul,sőt még ha számítógépes játékkal is játszol akkor az is már jó!

A gyakorlás a lényege,ha gyakorlod nem megy ki.

Nem feltétlen olyan gyakorlás kell,ahol egy 3 soros szövegben minden azon a héten tanult benne legyen,ha 2-3 napi játék,olvasás,film egyéb alatt 1-1x előfordul már jó vagy.

2015. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eleinte magyar felirattal, de sokkal nagyobb fejlődést fog eredményezni, mikor angol felirattal kezded nézni. Az sem akkora baj, ha pár szót nem értesz 10-20 szavanként
2015. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Úgy bírom,aki azt írja,hogy nézzen angol nyelven filmeket és sorozatokat,ha nincs egy erős alap nyelvtudása és valamennyire a nyelvtannal sincs tisztába,akkor semmit nem fog megérteni,ha 1 évig nézi egyfolytában.

Sajnos én is ilyen voltam,mint te kérdező.

2015. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedig én így tanultam meg angolul.

Szinte mindig kettes voltam angolból, majd 10-ben elkezdtem a sorozatokat és 5ös lett az érettségim

2015. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az angol nyelvű könyvek olvasása vált be. Vannak olyanok is amik az adott szintnek megfelelő nyelvtant meg szókincset tartalmaznak, azokat nagyon ajánlom és könnyebb megjegyezni egy szót ha szövegkörnyezetben látod :)
2015. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt, hátha segít a tanulásban:

https://www.youtube.com/watch?v=PjACd1pBCzk&list=PLIdbQ-aSdi..

2015. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek meg az alapok jol ak tenyleg ertelmetlen angolul filmet nezni mert csak a feliratot fogod bamulni h ertsd mit csinalnak a szereplok.

Sztem az filmnezes am is passziv, csinalj ink kutatomunkat egy temabol amit szeretsz, legyen az akarmi pl foci, nagymacskak... Es aztan irj belole egy osszefoglalot. Ennek az egyetlen hatranya h csak szakiranyu szokincsed lesz, de ez sztem tulelheto

2015. dec. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!