Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Koreai nyelv tanulása?

Koreai nyelv tanulása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Angol mellé kezdenék el a közeljövőben, de januárban minimum egy nyelvet tanulni. Nem feltétlen a hasznossága, lehetőségei miatt szimpatikus a koreai, de azért beszélik páran, Dél-Korea elég fejlett is. Bár kiköltözni nem szeretnék. Mindenképpen valami egzotikusabb, különlegesebb nyelvet kerestem ami kilép kicsit a német-francia-spanyol hármasból.

Ha magamtól tanulom, itthon naponta, kb egy óra aktív tanulással akkor mennyi idő lehet nagyjából alapfokig eljutni? Angolul tanultam/tanulok csak így ahhoz tudom hasonlítani. Az angol alapfokú nyelvvizsga szintjét szeretném megütni koreaiból.

Ilyen feltételekkel, lehetőségekkel ez nagyjából mennyi idő? Tudom ez változó, de átlagban.



2015. dec. 3. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár én nem tudok koreaiul, de egy óra sztem még tanárral is kevés lenne. Vedd hozzá, hogy egyedül lassabban haladsz, én minimum két órát szánnék rá, de legalább hármat.

Ha egyedül tervezed, akkor olyan könyvet keressél, amihez van megoldókulcs, így látod, hogy a feladatokat helyesen oldottad-e meg.

Sajnos nem tudom, hogy kb. mennyi idő.


Egyébként a koreai nyelv tanulását csak támogatni tudom, én japánul tudok.

2015. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Időt azt úgy minimum gondoltam, majd ha elkezdem akkor úgyis látom, hogy 2-3 óra is lehet-e. A japánon én is gondolkodtam, de azt hallottam a koreai valamivel könnyebb és mivel az első távol keleti nyelvem lenne így először az egyszerűbbet tanulnám.
2015. dec. 6. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy új abc-ét kell megtanulnod míg a Japán és a Kínai nyelvnél több száz(ezer) írásjelet is memorizálni kell hogy tökéletesen tudd beszélni a nyelvet .

Azonban hátrány a Japánnal szemben hogy a Koreai nyelv kiejtése számunkra jóval nehezebb mint pld a Japán kiejtése . Maga a nyelv nyelvtana nem annyira bonyolult de szorgalmas tanulót kíván mindenféleképpen.


Én azt ajánlom hogy nyelviskolába kezd el tanulni , nem lehetetlen otthon magadtól elekzedeni és akár irodalmi szintre is eljutni de egy tanfolyam nagyot tud lökni a kezdeti nehézségeken és után könnyebben tudsz otthon magadtól érvényesülni ...


Én drukkolok neked ! Hajrá !

2015. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!