Angol tanulása?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, de az angolt nem szeretném elhanyagolni, szóval szerintetek milyen sorozatokat lenne tanácsos néznem magyar felirattal, vagy ujsagokat, konyveket olvasnom, hogy a nyelvtudásom ne halványuljon, fejlesszem tudásom inkább ?

2015. aug. 15. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire tudsz angolul?

Magyar fölirattal sorozatozni nem sokat ér, tedd be az angolt, sokat fogsz tanulni belőle. A Jóbarátokban pl. nagyon szépen artikulálnak, azt könnyű megérteni.

Szerintem nem az a kérdés, hogy mit nézz vagy mit olvass. Amit szeretsz! Ha nem érdekel, csak nyűg lesz az egész, ha érdekel, az nagyon tud motiválni. (Mondjuk ne egy Shakespeare összessel kezdj :) )

Javaslom még angol híroldalak olvasását.

2015. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erettsegim 5-os lett, de írásban sokkal jobban megy mint szóban.:S nemrég volt Origo szobelim is es ott csúnyán lebogtem.:/ 50-bol lett 26 pontom. Kene még 16 a magnohallgatasrol (20 a Max) h meglegyen. De ez lehet nem ide tartozik.:)


Sorozatok ? Nem vagyok nagy sorozat néző.

a Jobaratokat ugy-ahogy szeretem. Azt erdemes egyebkent is nézni mert h az amerikai én pedig lehet Skóciába szeretnek kimenni. Akkor is probaljam meg azt ?

Amit meg szeretek az a Rem rendes család csak az is amcsi.

Mien jo angol sorozatok vannak ?

2015. aug. 15. 15:50
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudna még más is segíteni ?
2015. aug. 18. 15:01
 4/4 anonim válasza:
Én nyelvvizsgázni fogok és egész nyáron angol blogot olvastam. Sok új szót megtanultam ennek köszönhetően, meg a nyelvtani részt is tudtam ismételni. Olyat blogot keress ami érdekel :)
2015. szept. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!