Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van angol középfokom, de nem...

Van angol középfokom, de nem tudom mi legyen a második nyelv?

Figyelt kérdés
Angolból már van egy középfokúm de szeretnék egy második nyelvet is, csak nem tudom mi legyen az, tán a német? Vagy jobb az orosz? Vagy francia? Nem tudom! Minden nyelvet szivesen tanulok kivéve a cigány, eszperantó, latin stb nem élő nyelveket, meg amik használhatatlanok. Szóval mi legyen a második nyelv szerintetek?

2015. dec. 4. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyugat a cél, akkor német vagy francia.

Ha kelet, akkor orosz.

2015. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a németet érdemes, ha munkát szeretnél találni. Az oroszt már évek óta mondják, hogy egyszer majd baromi jó lesz, ha valaki tud oroszul, ehhez képest oroszul jól tudó ismerőseim nem találták állást ezzel a nyelvvel. A francia nagyon nehéz nyelv és sok idő, energia megtanulni. Első körben lehet elvinném felsőfokig az angolt, esetleg mellette elkezdeném a németet. Az is jó stratégia ha valamelyik olyan nyelvet választod (európait) amit kevesen beszélnek, pl. skandináv nyelvek, bár nekem ehhez nem lenne kedvem, de láttam már erre is pár példát, hogy mondjuk a norvég céghez kellett olyan ember, aki norvégul beszél.
2015. dec. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem a német lesz, de az angolt majd persze fejlesztem és meg nem állok a felső fokig. Csak addig elkezdem a németet.
2015. dec. 4. 15:04
 4/4 anonim válasza:
Szerintem legyen a francia. Ezt Te döntöd el, de a francia elég ismert nyelv. A német is, azt mondják, hogy az is sokban hasonlít az angolhoz. Az orosz már többé-kevésbé ismert. Persze, sokan ismerik; de én nem azt választanám!
2015. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!