Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan írják helyesen magyarul...

Hogyan írják helyesen magyarul az angol nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Az előbb angolnyelv-vizsgaként láttam és rájöttem, hogy nem vagyok biztos ennek a szónak a helyesírásában.
2015. dec. 9. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Az angol egy nyelv, akkor miért kéne angolnyelvnek írni? Olyan mint a baconszalonna.

Angol nyelvvizsga helyesen.

2015. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
78%

Az első minden szempontból hülyeséget mond (már elnézést)!


Például "angolnyelv-tudás" is megtalálható a helyesírási szótárban.


Azon van a hangsúly , hogy angol nyelvből vizsgázol nem azon, hogy nyelvvizsgára mész, ami éppen angolul zajlik.


A mozgószabály szerint "angolnyelv-vizsga", de elfogadott az angol nyelvvizsga is szerintem.


Próbálom megtalálni, hogy a legújabb szabályzat mit mond róla..

2015. dec. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
84%

A vizsga pont nincs benne, de:


angolnyelv-tanár

angolnyelv-oktatás

angolnyelv-ismeret

angolnyelv-tanulás

angolnyelv-tanítás


[link]

2015. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%

Első vagyok! Nincs elnézve!


Az angolnyelv-tudás egy teljesen más kérdés.


Tudod, a magyar helyesírás egyik jó tulajdonsága, hogy értelemtükröző. [link]

Javaslom a linkelt oldalon olvasd át az egybe- és különírásra vonatkozó részt.


angolnyelv-vizsga: Ez egy BÁRMILYEN vizsga lehet angol nyelvből


angol nyelvvizsga: Ez egy NYELVVIZSGA angol nyelvből

2015. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
75%

"angolnyelv-vizsga: Ez egy BÁRMILYEN vizsga lehet angol nyelvből"


Nem, az angol nyelvű vizsga.

2015. dec. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

Én is ezt mondtam, nem tudom mit nem értesz rajta. Ez, hogy: angolnyelv-vizsga azt jelenti, hogy ez egy vizsga angol nyelvből, de NEM feltétlenül NYELVVIZSGA!! Például, amikor én még gimnáziumban angolt tanultam, akkor év végén mindig volt vizsga belőle, na az angolnyelv-vizsga volt, de NEM NYELVVIZSGA!

Ez, hogy: ANGOL NYELVVIZSGA pedig azt jelenti, hogy a NYELVVIZSGA amiről épp szó van, ANGOL NYELVBŐL van. Tényleg nem tudom mért olyan nehéz ezt megértened, nyugodtan pontozz le, ha ennyit nem vagy képes felfogni!


Ha nekem nem lehet elhinni, akkor viszont meg lehet nézni ezeket a honlapokat, és el lehet csodálkozni, hogy ők vajon mért így használják:

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
75%

A nyelvet valamilyen szinten a beszélők alakítják.

Attól, hogy ez terjedt el, nem jelenti az, hogy nyelvtanilag ez a helyes. Valamint sok esetben mindkettő az.


A "nyitvatartást" is külön kellett írni (nagyon sokan mégis egybeírták), az új szabályzat szerint pedig már így a helyes, egybeírva.


Az igényes álláshirdetésekben igen is "angolnyelv-vizsgát" kérnek a jelentkezőktől.

(Nem küldök linkeket, ott a Google.)

2015. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%

Azért az angol nyelvvizsga írásmód terjedt el, mert nyelvtanilag igenis ez a helyes. Bár az angolnyelv-vizsga írásmód is elképzelhető, hogy nyelvtanilag helyes lenne, nem a nyelvvizsgára használjuk, hanem egy más jelentéssel bír, ezt próbálom elmagyarázni neked, de látom vagy képtelen vagy felfogni, vagy csak trollkodni jársz ide.


Az, hogy képtelen vagy linkelni egy olyan álláshirdetést, amiről beszélsz is csak azt bizonyítja, hogy semmire nem tudod alapozni amit mondasz. Ráadásul amit legelőször linkeltél, abból az derül ki, hogy nincs is olyan, hogy 'angolnyelv-vizsga'.


Itt egy nyelviskolai álláshirdetés: [link]

Angol nyelvtanárt, nem pedig angolnyelv-tanárt keresnek. Ez is engem támaszt alá.


Kérdezőnek: Az ANGOL NYELVVIZSGA a hivatalos forma.

2015. dec. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pelenkásfiú ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


De én itt befejeztem. Veled ellentétben nem vitatkozni járok ide.

Az meg érdekes elgondolás, hogy én egyedül 0%-osra értékeltem a válaszodat. :)

2015. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Angol nyelvvizsga, így kell helyesen írni ezt. Minden nyelvvizsgáztató központ honlapján így szerepel, kár vitázni ezen, a kérdés ez volt.
2015. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!