Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretném megtanulni a Héber...

Szeretném megtanulni a Héber ABC-t?

Figyelt kérdés
Félig zsidó vagyok, református vallású, de mégis egy ideje elkezdtem vonzódni az Izraelita dolgok felé, egyre többet olvasok a Zsidóságról, a héber nyelvről, a Zsidó vallásról, így eldöntöttem, meg szeretném tanulni a Héber ABC-t így neki is kezdtem, de elakadtam. Sok forrásban Alep, Bet, Gimel az első három betű, viszont van olyan, ahol Aleph Bet, és Vet az első három betű (aztán rájöttem, hogy ez a két betű egy, és ugyan az.) Le tudná nekem valaki írni a Héber ABC-t egymás mellé a kiejtéssel, esetleg tudnátok tanácsokat adni hozzá? Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. dec. 13. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
googli a barázod
2015. dec. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
*barátod
2015. dec. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Néztem az interneten, de szeretnék biztosra menni, és olyan emberektől segítséget kérni, akik beszélnek is héberül.
2015. dec. 13. 10:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol nézted, google első találat:

[link]

2015. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy úgymond rövid és egy hosszú ABC, ahogyan a magyarban is (a,b,c,d,e,... vagy a,á,b,c,cs,...)


Rövid:


Álef, bet, gimel, dáled, héj, váv, zájn, chesz/chet, tesz/tet, jud, káf, lámed, mem, nun, számech, àjin, péj, cádik, kuf, rés, sin, táf


Hosszú:


Álef, bet, vet, gimel, dáled, héj, váv, zájn, chesz/chet, tesz/tet, jud, káf, cháf, szóvégi cháf, lámed, mem, szóvégi mem, nun, szóvégi nun, számech, ájin, péj, féj, szóvégi féj, cádik, szóvégi cádik, kuf, rés, sin, szin, táf, cháf

( [link] itt a "sofit" jelöli a szóvègiket.

2015. dec. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös jól írta le.


Illetve van két nagyobb (úgymond) "változat".


A modern (leginkább a szefárdra hajazik) és az askenázi.


Modern (szefárd hajazó) :


[link]


*helyesbbités: a modernbe ( Ben Yebuda "style" ) a "kof" ( Ez ---> ק ) eredetileg "káf". A "kof" a nyugati askenázi változatba van ,illetve a nyugati (módosított) jiddisbe.


Az askenázi verzióba pl. bét ( ב )=béjsz (érdekesség: a "בית" - bét - szó házat jelent héberül) , vét (pont nélküli bét)=véjsz , khet ( ח )=khesz ,rés ( ר )= réjsz ,táv ( ת )= szóf.


Am érdemes megjegyeznem ,hogy van pontozást is.


De viszont még könnyebb lehet a héber ábécé ,ha valaki ismeri a jiddist.


Ajánlom figyelmed a jiddis ábécéről készített videómat:


[link]


Üdv!

2015. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


*rejs

2015. dec. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem a legkönnyebb úgy megtanulnod /megjegyezned a betűket, ha már egyből egyszerű szavakba foglalva tanulod. Magyarul pl. így ha megtanulnád az 'a' betűt és a 'b' betűt, akkor már le tudnád írni, hogy 'bab', 'baba', stb.

Ilyen módszerre épül pl. a következő könyv is:

[link]

2015. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!