Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OROSZ KÖZÉPFOKÚ nyelvizsgán...

OROSZ KÖZÉPFOKÚ nyelvizsgán ki volt? Milyen volt?

Figyelt kérdés

Írjatok le tapasztalatokat légyszi!


Szóbeli és írásbeli is érdekel.Írjátok oa azt is hogy milyen típusú vizsga volt.

A szóbeli még jobban érdekel,de annak is örülök ha az írásbeliről írtok


Nem nagyon tudok ilyen ügyben senkit megkérdezni,azért kérdezem itt.



2015. dec. 16. 20:10
1 2
 1/16 anonim válasza:

Én a TELCen voltam és meg voltam vele elégedve és sikerült is.

A szóbelin van idő, kb 15 perc kidolgozási lehetőség. Első feladat: 5 témából kellett választanom egyet amiről beszéltem(nyaralás, kedvenc könyv..stb.) A második feladatban el kellett olvasni egy cikket és arról beszélgetni a társammal, ez volt kicsit nehezebb. A harmadik része pedig, hogy szervezni kellett egy esküvőt. Ez nem volt rossz.

Az írásbeli része nehezebb. Ha érdekel leírhatom.

Az ECL és az origó nyelvvizsga is ha érdekel, akkor leírom a tapasztalataim és véleményem.

2015. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Szia.

Írnál az Ecl és Origo vizsgákról is?

Köszönöm.

2015. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek! :)

Első: engem inkább az origó érdekel,de persze írhatsz a másikról is ha második válaszolót érdekli.

Privit is küldhetsz

:)

2015. dec. 26. 22:06
 4/16 anonim ***** válasza:

Én Origón voltam.


A hallásértés kivételével minden könnyű volt. A szóbelin nagyon rendesek voltak, volt egy normális beszélgetős tétel és egy kép, amiről szintén beszélni kellett. Az írásbelin oroszról kellett szótárral fordítani magyarra, nekem ez valami egészségügyi szöveg volt. Nyelvtani rész nem volt sok, egy tesztet kellett csak kitölteni.


Most már sajnos csak ennyire emlékszem. Annyit tudok még mondani, hogy nem mentek rá a nyelvtanra, ettől ne félj.

2015. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ! :)

Arra nem emlékszel véletlenül h miről szólt a magnós szöveg és mi volt a képen?


Ha visszaemlékeznél és le tudnád írni,az nagy segítség lenne :)

2015. dec. 27. 13:55
 6/16 anonim ***** válasza:

A képen azt hiszem egy tábor volt, ahol ülnek a tűz körül... arra emlékszem még, hogy valaki, aki kijött előttem, egy medencés képet húzott. Igazából a lényeg az, hogy valami történetet tudj mondani a képhez, akár több változatot is kidolgozhatsz. Szóval majdnem mindegy, mi van a képen, csak tippelni kell, hogy az illető a képen miért van ilyen környezetben, milyenek a családi és anyagi körülményei, hogy néz ki, stb.

-

A hallásértésben turizmus volt a téma, egy évente megrendezett oroszországi rendezvényről volt szó. Talán háromszor is meg lehetett hallgatni a szöveget és mondatokban kellett válaszolni a feltett kérdésekre. Nekem ez úgy zajlott, hogy bementünk a terembe és mindenki kapott egy fülhallgatót és azon hallgatta a szöveget, szóval nem egy magnóról ment a szöveg. A hangerőt is magamnak tudtam beállítani.

2015. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál,nagyon hasznos volt! :)
2015. dec. 29. 12:42
 8/16 A kérdező kommentje:

Már nekem is megvolt a vizsga :) A szóbeli része (képleírás,szituáció) sikerült,a magnóra és az írásbelire várok.


Nem emlékszel mennyi idő után volt fent neked az eredmény?

Lehet hogy az oroszt hamarabb felrakják mert kevesebben mennek belőle?(mint pl. angolból)

2016. jan. 17. 14:34
 9/16 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Remélem, sikerült az írásbeli rész is. Mennyi idő alatt sikerült felkészülnöd a középfokú nyelvvizsgára? Én nemrég kezdtem el oroszul tanulni, de még nagyon csak az alapoknál járunk. Szeretnék 2,5 év alatt eljutnia a középfokú nyelvvizsgáig.
2016. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szia :)

Szerencsére sikerült a szóbeli és az írásbeli is. :)

Az oroszt nem suliban tanulom (gimis vagyok amúgy)..hanem azon kívül.Három-négy éve,de kisebb szünetekkel.

Korábban is jártam tanárhoz,osztályozóvizsgákat is tettem,ez azért adott némi vizsgatapasztalatot.

Ősztől járni kezdtem tanárhoz is,de sok órám elmaradt ősszel is a tanárral.Attól még itthon foglalkoztam vele valamennyit.A nyelvvizsgára intenzíven kb.1 (max.2) hónapot készültem,akkor több órám volt a tanárral is,de egyedül is sokat készültem és főleg az írásbelire.Leveleket írtam,csináltam szövegértéseket meg fordításokat.A szóbelire is készültem valamennyit,bár arra legintenzívebben 1 napot szántam,aznap csináltam a szituációkat,képleírásokat.Előtte ezeket kevésbő gyakoroltam mint az írásbelit.

A magnót viszont hallgattam folyamatosan,sok filmet néztem.


Én nem a suliban tanulom.Szerintem ha nincsenek benne szünetek,akkor még hamarabb lehetett volna nyelvvizsgám.(közben más nyelveket is tanultam,de ez nem lényeg)

Én a 2--2,5 évet akkor tartom reálisnak ha tanulsz még otthon is egyedül,vagy jársz tanárhoz.Ha gimis vagy és csak a sulis oktatásra hagyatkozol,akkor szerintem inkább 3-4 év.(Akár 3 is)


Ha van még kérdésd írj :)

2016. jan. 31. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!