Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 25 éves vagyok, dolgozom. Ha...

25 éves vagyok, dolgozom. Ha el szeretnék menni emelt szintű német érettségire az nekem még mindig ingyenes? Illetve ha 60% felett sikerül ahhoz még most is adnak egy kivonatot, hogy megfelel egy közép szintű nyelvvizsgának?

Figyelt kérdés
Én 2010 ben érettségiztem, akkor még így volt,most nem tudom.

2015. dec. 17. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ingyenes, miért lenne az? Szerintem régen is így volt: az érettségi bizonyítvány megszerzése után bármiből is akarsz érettségizni, azért fizetni kell. Az emelt szintű érettségi ilyen 25 ezer forint körül van, nem tudom pontosan.

Viszont még mindig él a rendszer, hogy a jól sikerült emelt nyelvi érettségiért jár egy középfokú (nem középszintű) nyelvvizsga. De ha csak a nyelvvizsga miatt akarsz érettségizni, jobban megéri a nyelvvizsga, mert az könnyebb, mint az emelt érettségi.

2015. dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. dec. 17. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért az emelt érettségi sem olyan rossz dolog, mert nem is vészesen drága (nem drágább, mint egy B2 komplex nyelvvizsga), sokkal egységesebb, mint a nyelvvizsgák, és nem céljuk megbuktatni, mint egyes vizsgahelyeken. A papírt meg megkapod, ugyan nem szép díszes bizonyítványt, de felvételihez, diplomához megfelelő. Nekem is így lett papírom, ugyan nekem még ingyen, mert gimnázium végén így érettségiztem, és azóta teljesen jól elvagyok vele.
2015. dec. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2015. dec. 17. 16:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsgaközpontokban sem céljuk megbuktatni azt, aki felkészülten megy oda. A vizsgabukás oka az, hogy nem tudja a vizsgázó az adott szinten a nyelvet. Viszont az emelt szintű érettségi nehezebb, mint egy nyelvvizsga és árban nagyon hasonló, idén 26 ezer Ft.

25 éves felnőtt korban semmi nem ingyenes, mért finanszírozna az állam bármit is?

2015. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!