Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet fejleszteni az...

Hogy lehet fejleszteni az angoltudást?

Figyelt kérdés

olyanokat ajánlanak, mint a beszélgetés vagy a sorozatnézés, illetve az olvasás. igazából az utolsóhoz lenne kérdésem, hogyha olvasok, az hogy segít? szótárazzam ki, amit nem értek? olvassak olyan könyvet, aminek az egyik oldala angol, a másik magyar? ti hogy fejlesztitek olvasással?

mert a sorozatnál ott a felirat, de a szövegeknél nem tudom, hogy lenne hasznos.


vagy lehet úgy könyvet olvasni, hogy magyarul olvasom, de angolul meg hangoskönyv?



2015. dec. 21. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Magyarul olvasni? Elvagy tévedve. Csak kimondottan angol műsorokat nézz, hallgass.
2015. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 V.Tina válasza:
Szerintem ha olvasással fejleszted, akkor mindenképp szótárazz! Én tanárhoz járok heti kétszer, plusz még a suliban heti négy angolóra (a hétfői nulladikot is beleszámítva). Plusz angol nyelvű videókat nézek, és nagyjából megértem amit mondanak. Ajánlom a különórát, nagyon hasznos, feltéve ha jó a tanár.
2015. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ha el vagyok tévedve, akkor próbálok visszatalálni.. :D.

oké, hogy angol műsort nézek, de ha egyszerűen nem értem, akkor mit lehet vele kezdeni? igazából erre vonatkozott a kérdés, hogy pl. felirat, szótár, ilyenek.


köszönöm! :). én is úgy gondolom, hogy tanár segít a legtöbbet, csak szeretnék kicsit 'magamtól' is gyakorolni. jó angolozást! :)

2015. dec. 21. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hallod ki a szavakat, akkor kezdd a sorozatnézést valami egyszerűbbel, például mesék.

Ha kihallod őket, csak a jelentésüket nem tudod, akkor még a szókincsed nem eég jó ahhoz, hogy így fejleszd a tudásod.

2015. dec. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Testsúlynövelő fehérjékkel.
2015. dec. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! :)


utolsó: igen, mindenféleképpen azzal fogom kezdeni!

2015. dec. 30. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!