Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogzan tanuljam meg, mi a...

Hogzan tanuljam meg, mi a kulombseg?

Figyelt kérdés

Szeretmem nagyon gyorsan megtanulni az angol rendhagyo igeket, csak a tablazatban nem tudom mit jelentenek a 3 oszlopban a szavak. En csak a jelen idoket tudom, es most akarom megtanulni a szavak mult idejet. PL miert van hogy

know, knew, known

speak, spoke, spoken

ezeket nem ertem, melyik a mult ideje.


2016. jan. 1. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a második alak a múlt idő

az első a szótári, a harmadikat pedig gyakran melléknévként ill. a perfect igeidőkben használjuk


know, knew, known - tud, ismer

speak, spoke, spoken - beszél

stb.

általában a legismertebb, leggyakoribb magyar jelentését szoktam megtanítani magyarul... általában hatodikban (függetlenül attól, hogy a harmadik alak többnyire nyolcadikos anyag)

2016. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Crisopher ***** válasza:

Ehhez kéne több nyelvtudás, de megpróbálom elmagyarázni.

Az első alak a jelen idejű (simple present). A második és harmadik alak egy-egy múlt idő. Hogy mi a különbség, mindjárt mondom. De angolban ugye sok igeidő van, tehát hogy mikor melyiket használjuk, azt meg kell tanulni.

A kivételes igékben is van logika, ha az ember figyelmesen szemügyre veszi, ezek csoportosíthatók.

Megtanulni úgy érdemes, hogy megtanulod a jelen idejűt, és ahhoz a két múlt időt. A legtöbb igénél a két múlt idő képzése igen egyszerű, egy -ed "raggal" történik (idézőjelben, mert angolban nincsenek ragok). Pl. live, lived, lived.

És hogy mi a különbség? A második alak a simple past-nak felel meg. Ez múltbeli cselekvés, ami már lezárult (jelenre nincs hatással). De ezt hosszú lenne pontosan kifejteni. Ezen kívül feltételes módnál is használjuk, de megint hosszú lenne leírni, hogy mikor. Ezeknek érdemes lenne utána nézned, ha nem tanultad. Ha érdekel, persze kifejthetem.

A harmadik alak egy speciális alak. Önmagában melléknévi igenévnek felel meg.

Pl. known - tudott, ismert; the known world - az ismert világ.

De a magyar -va/-ve ragnak is ez az angol megfelelője. Tehát a known azt is jelenti, hogy tudva, ismerve; spoken - beszélt; beszélve (figyelem: beszélt - itt nem a múlt időt jelenti, hanem a melléknévi igenevet: pl elbeszélt szöveg).

Ezen kívül ezt használjuk a passzív módhoz, ilyenkor a létige előzi meg.

Valamint a have igével együtt az ige harmadik alakjával képezzük a present perfect alakot (múltban kezdődő cselekvés, ami nem zárult le; vagy hatása van a jelenre; vagy közvetlenül a beszéd előtt zajlott le - ez sem pontos leírás). Természetesen egyéb múltbeli alakok is ezzel képzendők, pl. a befejezett múlt (past perfect).

2016. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó, amit a kettes ír, csak épp felesleges. Ha szervezetten tanulsz, várd meg, amíg ideértek anyagban, addig abszolút elég, ha bevágod a három alakot. Ha a múlt időnél tartasz, minek magyarázzam pl. future perfect continuoust? A szorzótábla tanításánál sem kezdem el tömni a gyerek fejét a hatványozással, pedig valahol az is szorzás... :D Nem véletlenül találták ki úgy a tankönyveket, hogy egymásra épülnek az anyagok...

Sok sikert az angolhoz!

2016. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!