Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti milyen sorozatokat néztek...

Ti milyen sorozatokat néztek angolul?

Figyelt kérdés
Mindenféleképpen az angolra szeretnék ebben az évben is ráfeküdni,mert nekem nagyon fontos hogy meglegyen a nyelvvizsgám nagyon szeretném érettségi után még készülök,gyúrok rá aztán 2018 környékén csinálni akarok egy középfokút.Szóval ti milyen sorozatokból tanultok?Amiben szép a kiejtés.

2016. jan. 1. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
A sorozatokban nincs szép kiejtés, rengetegféle ember van bennük, teljesen más típusú akcentussal. A hallásértés gyakorlásához hasznosak, de kizárólag akkor, ha eleve érdekel a sorozat és tetszik, különben nem vagy rá motivált. Viszont célirányosan sorozatból tanulni angolul teljesen értelmetlen. Egyébként nem írod, milyen szinten vagy most, de ha három év kell a középfokúra való felkészüléshez, akkor ezek szerint még el sem kezdtél angolul tanulni.
2016. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Hát én nemrég kezdtem el egyáltalán sorozatokat nézni és azon belül angolul, szóval magyar felirattal általában. Elég sokat lehet belőle tanulni, de mint az első válaszoló is írta hogy csak akkor hogyha érdekel a sorozat. Én ebben egy kicsit egyetértek, de csak azért mert én nem azért kezdtem el nézni sorozatokat, hogy angolul tanuljak ennek ellenére iszonyú sok kifejezést átvettem. mivel nem tudom milyen az érdeklődési köröd, ezért írok mindenfélét :)

Arrow ( Ebben a kiejtések elég jók és elég érthető a story is, habár nem mindig. )

New Girl ( ebben mindennapos kifejezések vannak, amiket valószínű minden angol kiejt a száján mindennap )

Star crossed ( bár még nem fejeztem be ezt a sorozatot eléggé érthetőek számomra a jelenetek, de a szálak elég kacifántosak )

Pretty Little Liars ( ez a sorozat elég amerikai, de meglehet érteni hogy pontosan miről beszélnek benne )

Once upon a time ( na ez nagyon ott van a topon, ezt csakis érteni lehet, olyan nincs hogy nem érted.. nagyon jól van megcsinálva ezt a sorozatot mindenképpen ajánlom bárkinek, akár angol tanulás céljából )

Supernatural ( ezzel nagyon elfogult vagyok, szóval csak jót tudok mondani róla, a szinkron az borzalmas, de erre csak későn jöttem rá.. nem tudom hogy van-e csak angolul fent az első pár évad, viszont ebből is csak tanulni lehet, általában kifejezéseket )

Hát sok sikert :)

2016. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az elsőhöz, de a The 100 c. sorozatot tudnám ajánlani, szerintem meglepően érthetpen beszélnek benn pl egy The walking Dead-hez képest.
2016. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Homeland


By far the best

2016. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2016. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Per pillanat nincs egy sorozat sem amit nézek... Amúgy végignéztem a Spartacus-t és a Vikingeket angolul. Spartacus nagy kemény, komoly nyelvtudás kell mivel régiesen beszélnek illetve sok a római kultúrával összefüggő latin kifejezés van. Kiejtés nem veszélyes bár van 1-2 necces...

Vikingek kimondottan jól érthető nem sok extra, esetleg az angolok illetve a francia király ami elsőre macerásabb lehet.

2016. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én szinte az összes sorozatomat angolul nézem/néztem.

Nekem angol szempontjából a kedvenc sorozatom a Once upon a time, pont azért, mert abban nagyon változatos az akcentusuk a szereplőknek. Van benne amerikai, angol, ír, ausztrál színész is, számomra nagyon érdekes, hogy mennyire másképp beszélnek, bár te pont nem ezt keresed.

Az amerikaiak beszélnek szerintem legérthetőbben (és szerintem legunalmasabban is), szóval amerikai sorozatok között keresgélj.

Amúgy inkább nem kezdeném el leírni az általam nézett sorozatokat, mert van kb. 40, hosszú lenne a lista, ráadásul nem is írtad, hogy mi érdekel.

Egyébként középfokúra szerintem felesleges 2 évet készülni.

2016. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!