Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolok miért ejtik sokszor...

Az angolok miért ejtik sokszor az a-t "éj"-nek összefüggő szövegekben is?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az abc-ben így ejtik, de nekem úgy tanították, hogy összefüggő szövegben "ö"-nek kell ejteni.
2016. jan. 3. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Mely szavak azok melyeket szerinted ö-vel kellene mondani és az angolok nem úgy mondják? Írj már legalább három példát!
2016. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem amikor benne van egy szóban, hanem határozatlan névelőként
2016. jan. 3. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Továbbra sem írsz példát...
2016. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Én értem, mire gondol a kérdező.


Pl. He is a teacher. Mi úgy tanuljuk, hogy ezt úgy ejtjük, "ö tícsör". Viszont a beszélt nyelvben sokan úgy ejtik, hogy "éj tícsör".


A beszélt nyelvben semmi sincs kőbe vésve, én is hallom ezt sokszor, sok helyen, de logika szerintem nincs benne. Úgy ejtik, ahogy tanulták.

2016. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Én is értem a kérdést. A régebbi nyelvtankönyvekben úgy írták, hogy ez a névelő ejtésének erős alakja, de soha, egyetlen tanár sem beszélt róla, aki tanított engem. Egy kicsit több hangsúlyt, érzelmi töltetet ad, de csak módjával használjuk.


Itt találsz róla egy kis angol nyelvű összefoglalót (1-2. oldal): [link]

2016. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 GMPazsa válasza:
Hát szerintem a Manchesteriek ezek, azoknak kellene logopédus.
2016. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!