Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi "idő", tudás után van...

Mennyi "idő", tudás után van az embernek annyi tudása, hogy sikerélménye legyen? (német)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lehet ezt így konrétan, napra pontosan megmondani, csak úgy nagyjából.


Már nem vagyok sulis, magamtól kezdtem el tanulni a németet, sajnos külön tanárra-tanfolyamra nem telik.


Még nagyon az elején vagyok (a Kon-takt sorozat első kötete vége felé járok).


Néha amikor az elejére lapozok, akkor nevetek egyet, hogy a kezdet kezdetén ezen gondolkodnom kellett, most meg simán megy. Ilyenkor van egy kis siker élményem.


Viszont ha nézek egy filmet (németül) vagy akár csak egy képregényt olvasok, akkor rettentő sok szó van ami ismeretlen. Ilyenkor úgy érzem, hogy még egy középfokú tudást sem fogok elsajátítani soha.


Vagy még korai filmet meg képregényt-könyvet-újságot olvasni próbálni?


2016. jan. 4. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ősz óta járok tanárhoz. Eddig nem sok sikerélményem volt, bár már fejlődtem sokat, ahhoz képest ahonnét indultam.

Javarészt nálam is a szókincs kevesebb mint ami kéne.

Emelt németre készülök.

2016. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy nyelvet ugy megtanulni hogy egy filmet vagy egy konyvet megerts, hosszu evek kemeny munkaja + eveket kell elni az anyanyelvi kornyezetben.


Maskepp sajna nem megy.

2016. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fél év spanyol tanulás után vettem spanyol keresztrejtvényes füzeteket (van több féle nyelvben és több tudás szinten is) idézetes könyvet.

Egy rendes könyvet, egy teljes filmet megérteni nagyon nehéz, ahhoz már felső fokú tudás kell.

Filmet úgy szoktam nézni, hogy spanyolul, de magyar felirattal. Így az alap dolgokat megértem, a többi meg olvasom, esetleg még tanulok is belőle valamit.

Angolul jól beszélek, de így sem tudok minden filmet megnézni, pl. ha gyorsan beszélnek, ha sok a szleng, poénok. Egy lassú drámát, vagy egy kevés beszédes akciót már tudok élvezni. Könyvet is tudok olvasni. De ott is olyannak kezdtem, ami direkt diákoknak volt. Rövid novellák. Tudásszintnek megfelelő könyvek. A végén szószedet.

2016. jan. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A manga már mehet.
2016. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Egy rendes könyvet, egy teljes filmet megérteni nagyon nehéz, ahhoz már felső fokú tudás kell."


Jaj, így már kicsit megnyugodtam.

Ez a tankönyv sorozat elég lassan halad, így talán a 4. kötet végén esetleg egy középszintű nyelvvizsgára való tudást ad. (azt sem biztos)


Akkor "csak" kitartás kell meg sok idő. :)

2016. jan. 4. 14:30
 6/6 schamuelson ***** válasza:

Ha teljesen a nulláról kezdted a tanulást, akkor tényleg szükség van még némi időre egy film, vagy egy könyv megértéséhez. Ha régebben már foglalkoztál a némettel, akkor azért gyorsabban lehet haladni, mert idővel előjönnek elfeledettnek hitt dolgok. Nagyon sokat segítene, ha német nyelvű környezetben lennél. A filmtől is függ valamelyest, milyen nyelvtudás szükséges a megértéséhez. Ugye más egy gyerekeknek szóló, vagy családi film, meg egy bonyolult összeesküvés elméletről szóló sztori. A film egyébként jó gyakorlásnak. Nézz meg olyant, amit már láttál magyar szinkronnal! A képi információ is sokat segít a megértésben.

Könyvet nehezen tudnék ajánlani, mert a Kontakt1 még nem tárgyalja például az elbeszélő múltat (Präteritum). Így rengeteg "ismeretlen" igével találkoznál.

2016. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!