Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azt hiszem, enyhen szolva...

Azt hiszem, enyhen szolva belezavarodtam a fuggobeszedbe, tisztaba tudnatok tenni nekem par dolgot?

Figyelt kérdés

Csak az asked, told, said...igek utan kell igeidot csusztatni vagy minden mas utan is (realised, found...)


Ha van ez a mondatunk: People seems to have forgotten what the most valuable things in their life.. Ide are vagy were kell? Mert a mondat latszolag jelenido, de a have forgotten miatt igazabol a multra vonatkozik....


2016. jan. 4. 13:07
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*seem, lives
2016. jan. 4. 13:08
 2/19 anonim ***** válasza:
People seem to have forgotten what are the most valuable things in their life/lives.
2016. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az are/were nem a mondat vegere kell? Erdekes...
2016. jan. 4. 13:17
 4/19 anonim ***** válasza:
Én az are-t a végére tenném.
2016. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az are pont a monday közepén van.


People forgot what are/were the most valuable things in their life/lives.

2016. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De ha kerdoszoval bevezetett mellekmondat van, az ige a vegere kene hogy keruljon.. De akkor az are az tuti? :)
2016. jan. 4. 13:22
 7/19 anonim ***** válasza:

Mivel a függő mondat nem kérdés, semmi sem indokolja a kérdő szórendet. Pont ez a lényege a függő beszédnek.

Pár hasonló példa látható a harmadik blokkban, csak ott látható, hogy múlt időbe kellett tenni a létigét.


[link]

2016. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A közepére kell most nem a végére.


our users, keep telling us if we ask what are the most important things you need from Toggl.

but it does not fit for what are the most important things in life

like what are the most popular screen readers and versions

2016. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Csak annyi, hogy a tisztába tesz az

change the baby's nappy

2016. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Csak en nem mondtam, hogy a gyereket tedd tisztaba, a change the baby's nappyben pedig ott a baby.
2016. jan. 4. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!