Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SZLOVAK - hogyan tudom azt,...

SZLOVAK - hogyan tudom azt, hogy mikor kell hasznalni a sa, si -t, a visszahato eseteken kivul?

Figyelt kérdés

visszahaton ertem amit magammal csinalok

pl. megmosom a kezem ,ilyen umyjem si ruky

de olyan esetekben mint pl. hogy valami elkezdodik

pl. elkezdodik a vizsga 9.00 kor, zacinaju sa o 9 tej- ilyesmi esetekben hogyan lehet eldonteni hogy kell e vagy nem a sa?


2016. jan. 8. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


itt kövesd a linket



De amúgy szerintem ez olyan dolog mint a legtöbb a szlovákban... van rá valamilyen szabály, de az alapján nagyon nehéz megtanulni a sok kivétel, külömség miatt, szóval szerintem ezt csak gyakorlással lehet megtanulni... tudod ha sokat használod a nyelvet, egy idő után érzed hogy hogyan kell mondani..


Én pl a szavak ragozását próbáltam próbáltam a minták alapján megtanulni, viszont ez lehetetlennek bizonyult.. egyszerűen ott is van vagy 16 minta, amiben ugye 5 különféle ragozás (+ a többesszámban is 5), így gyakorlatilag van 160 külömböző ragozásod (persze tudom hogy sok ugyanolyan, de akkor is), arról nem is beszélve hogy sokszor hiába ragozódik egy bizonyos szó alapján vmi pl a hotel a dub alapján, mégsem azt mondod hogy v hotele (v dube) hanem hoteli.

És ugye még ha ezeket mind megtanulod, akkor sem érnek semmit ha nem tudod eldönteni hogy most melyik pád alapján ragozol ....


A sa si-vel is ez a helyzet, megtanulhatod valamennyire a szabályok szerint, de úgy is csak sok gyakorlással fogod tökéletesen tudni.

2016. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod. Jo vegre irni olyannal aki tud szlovakul :)

Esetleg mondannal tippet Te hogy gyakoroltal ragozast vagy hasonlokat....

En konyvek olvasasra gondoltam...mese konyvekre.

2016. jan. 9. 09:22
 3/3 anonim ***** válasza:

pl itt ezen az oldalon többféle nyelvtani gyakorlat van: [link]


Vagy van egy könyvsorozat, a Krížom-krážom, amikben megtalálsz minden szükséges magyarázatot és egy csomó nyelvtani feladatot.


Persze hasznossak a filmek, könyvek stb. de önmagában nem elég.. ezt muszáj gyakorolni. Én pl könnyedén megértettem mindent amit mondtak/olvastam stb. de amikor nekem kellett mondani valamit akkor nem tudtam összerakni, még ha tudtam a szavakat akkor sem.


Szóval gyakorolj minnél többet, és szépen lassan megtnulod. Jó lenne ha találnál magadnak interneten beszélgetőpartnert, vagy bármit, lényeg hogy legyen módod kifejezni a saját gondolataidat.

Csak semmiképp se hanyagold el, mert lehet még most megteheted, de minnél tovább halogatod annál jobban fogod megszívni később. (feltéve ha szlovákián élsz)

2016. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!