Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ingyenes angolóra? Járt már...

Ingyenes angolóra? Járt már itt valaki?

Figyelt kérdés

Szeretném felfrissíteni az angoltudásom, ezért valamilyen beszélgetős klubot keresve ráakadtam erre az oldalra:


[link]


Az ország több városában tartanak amerikai misszionáriusok ingyenes angolórákat, ami tök jó lehetőségnek tűnik, de vannak fenntartásaim. Ez valami szekta? Tényleg az angoltanulás a lényeg, vagy meg akarnak majd téríteni? Van értelme úgy elmenni, hogy a vallási maszlag nem érdekel, csak az angolozás?


Szóval, bármilyen tapasztalat érdekel velük kapcsolatban.:)



2016. jan. 12. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Az angolórák és ezen beszélgetések nem függnek össze, mert az angoloktatás egy önkéntes szolgálat része, amely nem rendelkezik egyházi tartalommal. Az angolórák utáni programok nem kötelező jellegűek, ez szabadon választható."


Nem ismerem őket, de az én értelmezésemben külön tartják a vallási beszélgetést, ergo nem kötelező. Ha nem akarsz, nem maradsz ott.

Mivel ingyenes, így mit veszthetsz? elmehetsz, kipróbálhatod - max, ha nem tetszik, legközelebb nem mész :-)

2016. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer itt Budapesten elmentem egy ilyenre, és a társaság már ismerte egymást, egymással beszélgetett, szóval ismerőssel érdemes menni, mert tényleg mindenki párban megy, és az idegenekhez nem annyira szólnak hozzá(egyéni tapasztalat) hát hamar ott is hagytam. Viszont nem tettem le arról, hogy ingyen tartsam szinten a tudásom.


a Tinder nevű alkalmazást telepítettem a mobilomra, és csak külföldiekkel álltam kapcsolatba, kettesben tudtunk találkozni, leginkább olyan külföldi emberekkel találkoztam, akiknek bemutathattam a várost. Sokkal sokkal többet ért ez a kettesben való beszélgetés, mint ez az ingyenes (ismerősi klub) sajna ennyit is ér.

(egyébként ezek a külföldiek néhány nap múlva tovább utaztak, úgyhogy nem kellett társkereső félként részt vennem ebben a kapcsolatban) lehet furcsa amit írok, de ha szinten akarod tartani a tudásod és budapesti vagy akkor én ezt jobban ajánlom. :)

Én közel fél évig találkozgattam a Tinderről emberekkel és nem régiben angol tanár nélkül középfokú nyelvvizsgát tettem. Persze itthon filmeken keresztül és egyénileg tettem azért, hogy a következő Tinderes találkozóra magammal is megelégedjek.

Eleinte 10 percig bírta az agyam, hogy angolul beszéljek, utána valahogy leblokkoltam, a lényeg az, hogy minél több emberrel találkoztam, annál tovább bírtam angolul beszélni, gondolom kell az agynak egy kis edzés, mostmár ha valaki megállít útbaigazítást kérni, derékból válaszolok neki és kicsit sem idegenkedek az angol nyelvtől. Szerintem kettesben sokkal többet és jobban lehet tanulni / szinten tartani, mint csoportos beszélgetéseken. de tényleg csak egyéni vélemény, ha ez távol áll tőled, menj el egyre, és legfeljebb otthagyod

2016. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát...

Amikor ez nagy szám volt mindkét oldalról, a rendszerváltás után, akkor többször kísérleteztem ezzel.


Egyszer például kifogtam egy olyan srácot, aki egy bibliai idézetet választva vezérfonálként az élet komoly dolgairól volt hajlandó beszélgetni. Csak. Gyakorolni az is jó, mondhatnám, de egyre kevesebb kedvvel mentem el. Miközben a szeánsz után a folyosón végighaladva (egy iskolában volt nyáron) minden más teremből jóízű kacagás hallatszott ki, és azért kiderült, hogy a "többiek" elmentek utána együtt kézilabdázni, várost nézni, stb.

Amúgy rendes srác volt az, akivel én és egy páran beszélgettünk, utána még küldött egyszer Amerikából Garth Brooks kazettákat, mert neki az volt a kedvence (annyi azért kiderült, hogy country a közös pont). De akkor is nagyon sótlan volt.


Egyszer meg elmentem egy előadás és utána beszélgetésnek hirdetett eseményre, aminek leején bejelentették, hogy sajnos nem tudott időt szakítani az előadó, és így helyette istentiszteletet tartottak, ami viszont annyira agymosónak tűnt nekem, hogy komolyan megijedtem, és azt néztem, hogy földszinten vagyunk, ha kiugrom a zárt ablakon, legfeljebb összevág kissé az üveg... Így 20 év távlatából humorosnak tűnik, de nem volt az...

2016. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért azzal a lelke mélyén legyen mindenki tisztában, hogy akármit is írnak önkéntes szolgálatról, a remény csak az, hogy híveket szereznek, és hogy úgy fogalmazzak, hideg fejjel tudni az első percben, hogy majd a végén szelíden megkérdezik, hogy nem akarod-e fenntartani a kapcsolatot vasárnaponként a kápolnába járással, és te meg határozottan fogod válaszolni, hogy bocs, de jövő héttől állandó vasárnapos leszek rohamrendőrségnél - hát, azért az egy egészen, egészen, minimálisan, infinitezimálisan picikét csak tudatos félrevezetés... :D
2016. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
:D
2016. jan. 12. 10:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Én voltam mormonoknál ingyen angolon. Nagyon jó órák voltak.
2016. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 CsigaBig ***** válasza:
81%
Senkit sem akarok megbántani, különösen nem azokat, akik tanulni szeretnének, de aki ingyen akar hozzájutni valamihez, az "kéreget". Aki ingyen kínálja a portékáját, ott nagy baj lehet, vagy a kínálóval, vagy a portékával, mert vélhetően egyik sem kelendő. A drága és főleg az előre egy összegben fizetős tanfolyamok is kockázatosak. Nekem e-téren is voltak negatív tapasztalataim. Én kész vagyok megadni mindennek az árát, de ritkán kapom meg az ellenértéket. Szerintem az angol felnőtt nyelvoktatási piac erkölcsi színvonaláról nem tudnék jót mondani. Én túl a nyolcvanon, csak azt tudom ajánlani, hogy ha tanulni akarsz, bízz magadban!!!, nem fogsz csalódni. Annyi fog belőled kijönni, amennyi fáradságot belefektetsz. Ha ebben fukarkodsz, ne várj jó eredményt. Ha az önbizalmaddal van problémád, mint ahogy nekem is volt, végezd el a Silva féle agykontroll tanfolyamot (ez sem ingyenes, de) szárnyakat kapsz további életed alakításához, nemcsak nyelvtanulás frontján. (Nekem az agykontroll tanfolyam volt életem legjobb beruházása.) Tudom, hogy csak általános tanácsot adtam, nem kell megfogadnod.
2016. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval ha valaki önkéntes munkát végez, az csak sz**ul csinálhatja?
2016. jan. 13. 13:22
 9/11 anonim ***** válasza:

4.: "állandó vasárnapos leszek rohamrendőrségnél"


Felröhögtem :D


Egyébként nincs itt semmi félrevezetés. Nyilvánvalóak a céljaik. Számukra is a te céljaid. Senkinek nem ér megsértődnie, ha egyrészt ők mégis megpróbálják arra terelni, hogy járj templomba is, másrészt ha végül mégse mész, felesleges kifogásokat keresni. Ameddig jó a hangulat, és érdekesek amúgy a feldobott témák, csak gyakorlod a nyelvet.


Nekem inkább "szakmai" fenntartásaim vannak az ilyen önkéntes tanítással kapcsolatban. Az van, hogy aki nem képzett nyelvtanár, az úgyis csak hasból, valami módszertanilag átgondolatlan "nyelvtanítást" tud produkálni. Ráadásul, aki saját maga nem tud idegen nyelveket, az nyilván még tanulóként SEM tapasztalta meg, milyen a nyelvtanulás. Kb vak vezet világtalant. Ha már valamennyire tudsz beszélni angolul, akkor valóban remek gyakorlási lehetőség ingyen, de ennél sokkal többet ne remélj belőle. Arra nincs garancia, hogy nyelvet tanítani is fogják, mint olyan.


Erre azóta már "feltalálták" azokat a polyglot klubokat, ahol minden asztalnál más nyelvű beszélgetésbe kapcsolódhatsz bele, és legfeljebb kötelező fogyasztás van a vendéglátó színhely támogatására, kvázi az is ingyenes. Ott sem biztos, hogy lesz akik konkrét vitaindító témával készül, de abból sincs baj, ha te viszont igen. És legalább arról beszélgettek, ami érdekel. Nem fognak azzal leállítani, hogy itt csak a Bibliáról lehet beszélgetni, vagy például hogy a kötelező fogyasztás csak alkoholmentes lehet. :D

2022. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen azóta? Olyan volt már a szocializmusban is, a hetvenes években (hol van az már) esett róla szó a Pesti Műsorban. Olyan nem is kéne, persze, ahol magyarokkal kell beszélgetni. Az jobban félre tud vinni, mint a nyelvtanításból műveletlen anyanyelvű.

Arról nem is beszélve, hogy amikor odaérek, van egy üres asztal, öt székkel, és jönnek mögöttem még négyen.

Én szeretnék a föld-levegő rakétákról beszélni, mert kedvencem az ilyen háborús téma. A másik az nem szeretne semmiről, nem is érdekli semmi, nem is tud semmit, nem is fog megszólalni, de azt hiszi, ha kisminkelte magát és eljött, az már fejlődés angolból (meret hazafelé büszkén mondogatja magában a villamoson, erre én is tudtam volna válaszolni). A harmadiknak a régészet a hobbija, ami engem összesen 2 mondat erejéig vonz. A negyedik (ha mai kezdő helyzetet veszünk) csak arról hajlandó eszmét cserélni, hogy jut egyre több pénzhez Mészáros Lőrinc, ami unalmas. Az ötödik meg belgyógyász, és ki akar menni fél évre Kalashnikov-nach-Devon-ba fülön át végezhető nagylábujjkörömbenövés műtéteket gyakorolni, s bármilyen orvosi jellegű szókincsnövelésnek örül (másnak meg nem).

2022. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!