Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges, hogy valaki...

Lehetséges, hogy valaki képtelen megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Most nem az értelmi fogyatékosokra értem, hanem azokra az emberekre, akiknek "botfülük" van és hiába gazdag a szókincsük és ismerik az angol nyelvtant oda vissza, egyszerűen képtelenek megérteni egy angolul hadaró embert.

pl ez a videó: https://www.youtube.com/watch?v=Ab1Xm8u16Pw

Konkrétan 1:55-től mit mond Gary Neville?

"It's like a choice of two blocks in your life." -ez hangzik el?



2016. jan. 12. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Tehát most akkor mi a kérdés? Az, hogy valaki nem ért egy angolul hadaró embert, esetleg valamilyen akcentust, még nem jelenti azt, hogy képtelen megtanulni angolul.

Amúgy a hallásértés is fejleszthető.

2016. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is lehetséges. Valaki képtelen rá.
2016. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Ha ez megnyugtat, angol tanárnak tanulok, a C1 nyelvvizsgámon a hallásértésem 90% volt, és én is nagyon nehezen értem, hogy mit mond.. Brit angol, de abból is valami nagyon durva akcentus.
2016. jan. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na megtaláltam, konkrétan ez hangzik el:

"It's like having a choice of two blokes to nick your wife"

https://www.youtube.com/watch?v=eHs5Z0ItIco

Ami a legdurvább, hogy a "having"-t egyáltalán nem hallom és nekem azért nagyon nehéz az angol, mert a magyar nyelvvel ellentétben, a kiejtés sokkal "lágyabb", nem hallom annyira a hangokat, szóval értitek. :D

2016. jan. 13. 00:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Manchester-i kiejtes. Meg lehet erteni, sot, van ahol eleg lassan beszel.

Odafigyeles es gyakorlat kell hozza. Tehat konyvbol tanulas ehhez nem eleg.

2016. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!